Kapat

Dolgulu Diş Ağrısına Evde Ne iyi Gelir? En Etkili Yöntemler

Anasayfa
Sağlık Dolgulu Diş Ağrısına Evde Ne iyi Gelir? En Etkili Yöntemler

Dolgulu diş ağrısına evde ne iyi gelir? İltihap veya yanlış yapılan dolgudan veya hava almasından kaynaklı şiddetli diş ağrısına sebebiyet verebilir. Diş ağrıları özellikle gece çok şiddetli bir hal alır. Şiddetli ve sancılı diş ağrıları yüzünden uykusuz bir gece geçirmeniz kaçınılmazdır. Çeken bilir. Diş ağrısı nasıl geçer? diş ağrısına ne iyi gelir? dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir? iltihaplı diş ağrısı nasıl geçer? insanlar sürekli bu soruların cevaplarını araştırıyorlar. Bu tarz şiddetli ağrılara evde çözüm üretmek için doğal bir kaç yöntem var.

Bu doğal yöntemler sadece diş ağrılarınızın şiddetini azaltacaktır. Evde diş ağrısını geçirmek ve geceyi rahat geçirmeniz için bu çözüm önerilerini uygulamaktan başka çareniz yoktur.

Dolgulu diş neden ağrı yapar?

Dolgulu dişin normal şartlar altında ağrı yapmaması gerekir. Diş doktorunuz tarafından yapılan başarılı bir tedavi sonrası dolgu yapılan diş geçici bir süre adaptasyon aşamalarında hafif ağrı yapabilir. Bunun yanı sıra dolgu işlemi yapılmadan önce hastanın ağrı hissetmemesi için yapılan anestezinin etkisini dolgu işleminden sonra yitirmesi yine ağrıya sebebiyet verebilir.

Dolgulu Diş Ağrısına Evde Ne iyi Gelir

Tabi ki bu ağrılar geçici ağrılar olup sancılı ve gerçekten şiddetli ağrıların sebebi ise çürüktür. Başarısız bir dolgu tedavisi sonucu dişiniz çürükten dolayı iltihap kapıp ağrıya sebebiyet verebilir. Dişinize dolgu yaptırıp  tüm sorunu ortadan kaldırdığınızı zannedebilirsiniz. Lakin işlem başarısız olmuşsa dolgu içerisinde kalan mikrop daha da ilerler ve kabus gibi geceler yaşayabilirsiniz.

Dolgulu diş ağrısına evde ne iyi gelir?

Şiddetli diş ağrısına maruz kaldığınızda diş doktoruna yakın olmayabilirsiniz ya da ağrı kesici ilaç alamayacağınız bir durumda olabilirsiniz.

Bu tür çaresiz durumlarda evde bulunan malzemelerle yapabileceğiniz birkaç doğal tedavi yöntemini bilmenizde fayda var.

+Diş Temizliği

diş-temizliği

Evet dişiniz çok şiddetli ağrıyor olabilir. Dolgulu dişim ağrıyor ne temizliği demeyin. Dişlerinizi öncelikle güzel bir şekilde fırçalayın. Çoğu durumda diş ağrıları; dişlerde, diş etlerinde ya da dilde yoğunlaşan bakterilerden kaynaklanır.

+Tuzlu Su Gargarası

tuzlu-su-gargarası

Bu madde çok güçlü antiseptik etkisi sayesinde bir apseden ya da dişlerin arasında kalan yemek artıkları yüzünden oluşan enfeksiyonlardan kaynaklanan ağrıyı rahatlatır.

Şiddetli diş ağrısına maruz kalanların kesinlikle en güçlü ve basit silahlarından biridir. İltihap ve dolgulu dişin ağrısını dindirmede biçilmiş kaftandır. Ağrınız oldukça ağrı yapan noktaya tuzlu su uygulayın.

+Sarımsak

diş-ağrısı-için-sarımsak

Antibiyotik ve iltihap karşıtı etkisi sayesinde sarımsak, enfeksiyonla ve onun yarattığı ağrıyla savaşmak için en iyi maddelerden biridir.

Sarımsağı kesip ağrılı bölgeye direk koyabilirsiniz. Rahatlamanızı sağlayacaktır. Lakin fazla sarımsak uygulamak damağınızı tahriş edebilir.

+Limon Suyu ve Tuz Gargarası

limon-suyu-ve-tuz

Limon suyu antiseptik, iltihap karşıtı ve damarları büzücü özelliğe sahiptir. Bu, genel ağız sağlığını geliştirir ve dolayısı ile farklı tipteki enfeksiyonlarla savaşır ve onları önler.

Limonun suyu ile tuzu karıştırın ve ağrı yapan bölgeye uygulayın. Diş ağrınızın birazda olsa dinmesine yardımcı olacaktır. Dolgulu diş ağrısına evde ne iyi gelir? neler yapmanız gerekir artık bilginiz var.