Kapat

LOL Mavi Öz Hesaplama ve Mavi Öz Kazanma Yolları

Anasayfa
Oyun LOL Mavi Öz Hesaplama ve Mavi Öz Kazanma Yolları

LOL mavi öz hesaplama ve mavi öz kazanma yolları içeriğinde yeni gelecek olan yama ile çok işinize yarayacak. Bildiğiniz üzere League Of Legends oyununda yeniliklerle dolu yeni bir sezon sizleri bekliyor olacak. Bu sezonda kabiliyet ve rün sayfalarında değişiklikler göreceğiz.

lol mavi öz

Rün ve Kabiliyet Sayfaları Yenileniyor

Riot Games’in duyurduğu haber neticesinde yeni rün ve kabiliyet sistemi oyunculara sunulacak. Bu yeni rün sistemiyle birlikte 1 levelden 30 levele kadar tüm oyuncular yeni rün sisteminden ücretsiz olarak yararlanacak.

Anahtar Rünler

Kabiliyetlerde olduğu gibi bir adet anahtar rün seçebileceksiniz ve bu rün yükleme ekranında ve skor tablosunda görünecek bir rün olacak. Anahtar rünler sizin güçlerinizi çok fazla arttırabilecek ve değiştirebilecek niteliklere sahip olacak.

Büyük Rünler

Büyük rünler anahtar rünler kadar etkili olmasa da oyun içinde değişikliklerini çok net bir şekilde hissedebileceksiniz. Hem görsel hem işitsel olarak oyunda yansımalarını görebileceksiniz.

Oyun-Taşımak!-Takımınızı-Sırtlayacağınız-Kilit-Şampiyonlar

Küçük Rünler

Diğer iki rün çeşidine göre biraz daha arka planda ve etkileri az olan bu rün grubu oynanışınıza daha az etki ediyor fakat şampiyonlarınızı özelleştirmek için çok fazla seçenek sunabiliyor. Küçük rünler sayesinde kendi iyi olduğunuz yönlerinizi daha ön plana çıkarabilir ve oyuna daha fazla etki edebilirsiniz.

IP Puanı Kalkarak, LOL Mavi Öz Devreye Giriyor

Oyuncular daha önce ip ve ip puanı ile birlikte rün ve rün sayfaları alabiliyordu. Yeni gelecek olan sistemle birlikte ip puanı kaldırılarak mavi öz sistemine geçilecek. Oyuncular artık mavi öz kullanarak mağaza’dan alışveriş yapacak.

IP Puanları LOL Mavi Öz Olarak Geri Dönecek

IP puanı harcayıp rün sayfası ve rün alan oyuncular endişelenmesin. Aldığınız tüm rün ve rün sayfası kadar mavi öz hesabınıza yüklenecek. Bu güne kadar ne aldıysanız hepsinin karşılığını mavi öz olarak geri alacaksınız.

Rünler ve Kabiliyetler Oyuna Yön Verecek

30 Seviye sınırı kalkıyor

IP Kaldırılarak yerini mavi öz alıyor

Mavi Öz Hesaplama ve Mavi Öz Kazanma Yolları

1 IP Başına = 1 Mavi Öz

1 Mavi Öz Başına = 17.8 yada 6.5 Mavi Öz (Ganimet sayfanızda yer alan Mavi Özler)

7 Aralık 2016 ile 1 Eylül 2017 tarihleri arasında alınan rünler; 1 IP = 1 Mavi Öz olarak iade edilecek.

7 Aralık 2016’dan önce aldığınız 3. aşama rünler;

(1) 3. Aşama Rün = 100 Mavi Öz

(1) 3. Aşama Gelişmiş Rün = 300 Mavi Öz