Kapat

LOL OTP ne demek ?

Anasayfa
Oyun LOL OTP ne demek ?
LOL OTP ne demek

Her oyunda şampiyonların kendine has bazı kazanma tüyoları vardır. LOL da aşamaları hızlı geçmek için OTP tercih edenler oldukça fazladır. Bazıları da sırf duygusal sebeplerle OTP tercih eder.

LOL OTP ne demek ?

OTP kısaltması İngilizce One Trick Pony kelimelerinden gelmektedir. Bunu Türkçe’ye çevirirsek bir şampiyonu seçip onun her özelliğini öğrenmek, onu en iyi, en efektif şekilde oynamak ve hep onunla oynamak manasına gelmektedir.

LOL oyununda çok sayıda karakter, ve karakterlerinde kendilerine has bir çok özelliği vardır. Her karakterin her yeteneğini öğrenmek zordur ama birkaç karaktere odaklanıp onların yeteneklerini iyice kavramak başarıya daha kolay ulaşmayı sağlamaktadır.

Bununla birlikte OTP yapıyor olmak LOL’daki sadece seçtiğiniz karakterlere odaklanmak değildir, diğer karakterleri yetenek ve taktikleri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Çünkü karşınıza rakip olarak çıkacaklardır.

Bu konuda LOL build sitelerine müracaat etmek faydalı olacaktır. Örneğin  Sihirdarokulu.com da bu konuda detaylı bilgiler olacaktır.

OTP yapmak mantıklı mı ?

Sadece bir veya iki karaktere odaklandığınız için onları çok iyi oynayabiliyorsunuz ve bu da size kısa sürede lig atlatıyor. Fakat ban riski nedeniyle bir iki yedeğiniz bulunması gerekir. Ayrıca ban riski düşük bir şampiyon seçmeniz gerekmektedir.

OTP karakteri seçerken nelere dikkat edilir ?

2 koridorda da oynayabileceğimiz bir şampiyonda OTP olmak gerekiyor. Bu sayede koridor gelmedi sorunu olmuyor.

Oyun oynamak aynı zamanda bir zevk işidir. Seçim yaparken ses tonu, replik ve görünüş gibi kriterler bile tercih sebebi olmaktadır. Ama daha çok yeteneklere ve bazı istatistiklere göre seçim yapılmaktadır. Bu konuda  league of legends counter bağlantısına giderek araştırma yapabilirsiniz.