Kapat

Suda kolajen sivilce yapar mı ?

Anasayfa
Güzellik ve Bakım Suda kolajen sivilce yapar mı ?
Suda Collagen Multiform 1 2 3

Suda kolajen markası, ülkemizin birkaç iyi kolajen markasından biri olup Alman menşeili kolajen hammaddesi kullanmaktadır. Bu ürünü kullanan bazı kişilerde sivilce şikayeti görülmesi üzerine Suda kolajen sivilce yapar mı, yoksa sivilce şikayetlerin nedeni başka mıdır, konularında bu makalede bilgi verilecektir.

Suda kolajen sivilce yapar mı ?

Suda kolajen markasının birkaç çeşidi bulunmaktadır. İhtiyaca uygun ürün kullanılırsa hem daha yüksek istifade sağlanmakta hem de minimum yan etki görülmektedir.

Üretici firmanın internet sitesinde kolajen ürünlerinin yan etkilere sebep olmadığı vurgulanmaktadır. Firmanın ürünleri ile ilgili sık sorulan sorular sayfasında araştırmalar sonucunda görülmüş bir yan etkisi yoktur şeklinde bir açıklama bulunmaktadır.

Bununla birlikte bazı kullanıcılar ürünün sivilce yapmasından şikayet etmektedir.

Firmanın yan etkisi yoktur açıklaması ile kullanıcıların sivilce yaptı şikayetleri çelişki oluşturmakta olup bu durumun açıklaması şu şekildedir:

Açıklama 1:

Suda kolajen ürünlerini herkes günde aynı miktarda kullanmakta olup her kişinin günlük kolajen ihtiyacı  aynı değildir.

Örneğin siz 60 yaşında iseniz ve beslenme kaliteniz düşük ise önerilen miktarda suda kolajen kullandığınız zaman ihtiyacınıza denk kolajen takviyesi kullandığınız için bir yan etki görmeyebilirsiniz.

35 yaşında ve beslenme kalitesi iyi olan birinin kolajen ihtiyacı daha düşüktür. Bu kişi de aynı miktar kolajen ürünü kullanırsa gereğinden fazla kolajen miktarı kullanmış olacak, bu da sivilce gibi istenmeyen yan etkilere sebep olabilecektir.

Açıklama 2:

İlaçlar ve gıdalar gibi besin takviyelerinin de etki ve yan etkileri kişilere göre değişebilmektedir. En iyi marka da olsa bir ürün bazı kişilere iyi gelmeyebilecek, sivilce gibi yan etkilere neden olabilecektir. Suda kolajenin kullanıcılarda sivilce yapma oranı düşük de olsa bu tür yan etkilerin varlığını kabul etmek gerekmektedir.

Suda kolajen firması araştırmalar sonucunda görülmüş bir yan etkisi yoktur diye bir açıklama yapmakta ise de istisnai durumlar olabilmektedir.

Açıklama 3:

Suda kolajenin toz, sıvı, tablet ve şase gibi formları bulunmakta olup bu formlardaki madde miktarları farklıdır. Doz ayarlamasında sorun olduğunda yan etkiler görülebilmektedir.

Ürünün kullanım şeklinin ve zamanlamasının yanlış olması da yan etki riskini artırmaktadır. Ürün akşam yemeğinden bir saat sonra kullanılmalıdır.

Açıklama 4:

Kolajen ürünü kullanan kişiler bu tür ürünler kullanırken aynı zamanda bir başka cilt ürünü kullanıyor olabilmektedirler. Sivilce şikayetlerinin kullanılan diğer ürünler ile alakalı olması da muhtemeldir.

Açıklama 5:

Suda kolajen markasının birkaç çeşit kolajen ürünü mevcut olup cilde iyi gelen çeşitler ürünler olduğu gibi eklem veya başka yerlere iyi gelen ürünler de bulunmaktadır. Kullanıcı yanlış ürün kullanıyor ve bu sebeple sivilce şikayetleri yaşıyor olabilir.

SONUÇ VE DEĞERLENDİRME:

Suda kolajen sivilce yapabilir ama bu oran her 100 kullanıcıdan 1-10 kişide görülebilen bir durumdur. Eğer ürün sivilce yaptı ise Suda markasının cilde uygun olan diğer bir kolajen ürünü kullanabilir veya kullanım dozunu düşürebilirsiniz.

Farklı bir markaya da geçebilirsiniz.