Kapat

LG Q6 numara engelleme

Anasayfa
Genel LG Q6 numara engelleme
LG numara engelleme

LG Q6 mütevazı ama iş görür telefonlardandır. Numara engelleme işlemleri herhangi bir uygulama gerektirmeden veya bir yere ücret ödemeden pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Engelleme işlemlerinin nasıl yapılacağı aşağıdaki resimde yer almaktadır. Adımları ile tarif edersek ;

LG numara engelleme

LG telefonlarda numara engelleme işlemleri Ayarlar menüsünün altından yapılmaktadır. Ayarlar menüsünün  Ağlar , Ses ve Bildirim , Ekran ve Genel gibi alt menüleri vardır. Siz Ağlar alt menüsüne girerek Çağrı Ayarlarına basınız.

numara engelleme

Çağrı ayarlarında seçenekleri aşağıya kaydırarak Aramayı engelleyin ve Mesaj ile reddedin seçeneğine basınız.

numara engelleme

Karşınıza gelecek ekranda numara engellemenin farklı seçenekleri yer alacaktır. Genel olarak Gizli numaraları engelleyebilirsiniz. Rakam filtresini kullanarak engelleme yapabilirsiniz. Ayrıca mesaj ile reddet seçeneği de vardır. Siz daha önceden bildiğiniz bir numarayı engellemek için Engellenen numaralar yazan yere basın.

numara engelleme

Engellenen numaralara bir yenisini ilave etmek için şimdi bulunduğunuz sayfada artı (+) işaretine dokunmanız gerekir. Daha sonra engelleyeceğiniz numarayı seçiniz veya yazınız.

numara engelleme

Numara engelleme işlemi bu şekilde olmaktadır. İşi garantiye almak için gizli numaraları da engellemeniz gerekir. Böylece engelli kişi numarasını gizli yapıp sizi aradığında ulaşamayacaktır.

Bunu yapınca arayan kişi bip bip bip seslerini duyacak ve arama kendiliğinden sonlanacaktır. Bir zaman sonra engellediğiniz numaranın engelini kaldırmak isterseniz;

Ayarlar/Çağrı ayarları/Aramayı engelleyin ve Mesaj ile reddedin/Engellenen numaralar yolunu izleyerek kara listenizin olduğu yere gelmeniz ve engelli listesinden numarayı çıkarmanız gerekir.

 

Ayrıca bkz.LG K10 numara engelleme