Kapat

En Güvenilir 5 Yurtdışı Alışveriş Siteleri Yabancı Alışveriş Siteleri

Anasayfa
Genel Kültür En Güvenilir 5 Yurtdışı Alışveriş Siteleri Yabancı Alışveriş Siteleri

En güvenilir 5 yurtdışı alışveriş siteleri ile birlikte 2018 yılında ucuz ve güvenilir alışveriş yapabileceksiniz. Çin başta olmak üzere birçok yabancı yurt dışı alışveriş sitelerinin yer aldığı listede milyonlarca kişinin takip edip alışveriş yaptığı sitelerden haberdar olarak, ucuz ve hesabınıza uygun seçimler yapabilirsiniz. Artık e-ticaret gittikçe yaygınlaşmaya başladı. İnsanlar artık mağazadan almaktansa internet üzerinden sipariş usulü alışveriş yapmayı tercih ediyor. Yıllar geçtikte her şey sistematik bir hal alıyor. Ürünlerin üzerinde fiyat etiketi bulunması zorunlu bir hale getirilerek, müşterinin rahat bir şekilde alışveriş yapması sağlandı. İnternet alışverişlerinde fiyatlar net ve insanlar istediği tercihi rahatlıkla yapabiliyor. Üstelik yurtdışı alışveriş sitelerinde ürünler çok daha ucuz. Hal böyle olunca yurt dışı alışveriş siteleri popülerliğini koruyor.

Yurtdışı Alışveriş Siteleri Güvenilir mi? Ürün Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yurtdışı alışveriş siteleri güvenilirdir. Çoğu büyük site çeşitli kontrollerden geçmektedir. Lakin bilinmeyen, tanınmadık sitelerden alışveriş yapmaktan kaçınmalısınız. Yurtdışı alışveriş sitelerinden ürün alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Aslında bu hususlar genel anlamda internetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gereken şeylerdir.

Siz Onay Vermeden Paranız Satıcıya Aktarılmaz

Alışveriş sitesinden ürün alırken aktardığınız para bir havuzda bekletilir. Satın aldığınız ürün size sorunsuz bir şekilde ulaştığında, alışveriş yaptığınız siteye girdiğinizde ürünü aldığınıza dair onay verirsiniz. Bu şekilde havuzda bekletilen para sizin onayınızla satıcıya aktarılır. Bu tarz işlem yapan sitelerden alışveriş yapmak her zaman daha güvenilirdir. Alışveriş yaptığınız sitelere banka kartlarınızı kayıt ettirmeyin. Güvenlik denilen şey tamamen sizin bilgi birikiminize kalmıştır. Yaptığınız hatalar neticesinde dolandırılmanız ve zarar görmeniz kaçınılmazdır.

Yurtdışı Alışveriş Sitelerinden Ürün Almadan Önce Yorumlara Mutlaka Bakın

Yurtdışı alışveriş sitelerinden ürün alırken mutlaka alacağınız ürünün altında bulunan yorumlara göz gezdirin. Daha önce satın alan kişiler tarafından yapılan yorumlar size yol gösterecektir. Eğer kötü yorumlar varsa başka ürünlere bakın.

Yurtdışından Kargo Kaç Günde Gelir?

Yurtdışından alışveriş yaptığınızda kargo geliş süreleri alışveriş sitesine göre değişkenlik gösterebilir. Lakin daha önce yurtdışından alışveriş yapan kişilerin yorumlarına göre kargo süresi 20-25 gün arasında sürmektedir. Bazı yurtdışı sitelerinde 60 gün gönderim süresi bulunmaktadır. Kargo takibi ise satıcıdan satıcıya farklılık gösterir. Eğer ille de kargo takibi yapmak istiyorsanız ücret karşılığı bunu sağlayabilirsiniz.

Sanalkart, Düşük Limitli Kart ve 3D Secure Güvenli Ödeme Yöntemlerini Kullanabilirsiniz

Eğer bankanızın sanal kart uygulaması mevcut ise, hemen bir sanal kart oluşturun. Birçok bankada bu hizmet tamamen ücretsizdir ve sizden herhangi bir ücret talep edilemez. Kısaca anlatmak gerekirse, online alışverişlerinizde kullanılan bir karttır. Bunun içine yüklediğiniz kadar harcayabilirsiniz. Otobüs kartı gibi düşünün. 10 TL attınız, 10TL kadar kullanırsınız. Alışveriş yapmadığınız durumlarda içinde para tutmazsınız. Sizden başkası içine para atamaz. Inanial kart’ta aslında bir adet sanal kart gibidir. İçine attıkça harcarsınız.

en güvenilir 5 yurtdışı alışveriş siteleri

Düşük limitli kredi kartı

Hepimizde artık kredi kartları var. Eğer kartınız yüksek ise veya sık kullanmadığınız kartınız varsa bankanızı arayarak limitini düşürebilirsiniz. Alışveriş miktarına göre limit belirleyin. Tavsiyem 500TL yeterlidir. Tabi bu seçenek tamamen size kalmış bir şey.

3D Secure ödeme yönteminden vazgeçmeyin

Eğer sitede 3D secure ödeme yöntemi mevcutsa onunla ödeyin. 3D Secure ödeme yöntemi ile kredi kartınızdan işlem yapmak için sizi bankanızın websitesine yönlendirip, bankanızdan gelen SMS şifresini girmenizi ve ödemeyi onaylamanızı isteyecek. En güvenilir ödeme yöntemlerinden biridir.

Bu maddelere dikkat ederek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Bazı durumlarda kredi kartınız bankanız tarafından bloke edilebilir. Bu gibi durumlarda lütfen bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak bilgilendirme alın.

En Güvenilir 5 Yurtdışı Alışveriş Siteleri Listesi

1-Aliexpress

Çin’deki en büyük e-ticaret payına sahip olan bu internet sitesinde oldukça fazla ürün alıcıyla buluşmakta. Bu internet sitesi Paypal kabul etmiyor fakat alışveriş yapmayı bilirseniz güvenli bir e-ticaret oluşumu. Aliexpressten alışveriş yaparken Satıcıların yüksek feedback (geri bildirim) almış olmalarına dikkat edin. Mesela bir satıcı yaptığı 19999 alışverişten %95 feedback almışsa güvenli bir satıcıdır ve alışverişte sıkıntı yaşatmayacaktır.

Site adresi > https://tr.aliexpress.com/

2-Amazon

Amazon dünyanın en büyük alışveriş sitesidir ve içerik olarak oldukça zengindir. Amerika’dan gönderim sağlayan bu internet sitesi, birçok üründe ücretsiz kargo seçeneği bulundurmakta ve Türkiye’ye gönderim sağlamakta. Her türlü alışverişi bu internet sitesinden sağlayabilirsiniz.

Site adresi > https://www.amazon.com/

3-eBay

Her türlü ürünü bulabileceğiniz bir e-ticaret sitesidir. eBay yıllardır hizmet vermekte ve kusursuz bir alışveriş sağlamakta. Aynı zamanda Paypal kuruluşu Ebay şirketine aittir. Birçok ürün ücretsiz kargo ve ücretli kargo seçenekleri ile satışa çıkarılmakta. Bu sitenin en önemli özelliği de 2.el ürünleri bulabileceğiniz tek yurtdışı internet sitesi olması. Aynı zamanda Gittigidiyor şirketi de ebay kuruluşuna aittir.

Site adresi > https://www.ebay.com/

4-GearBest

Aliexpress’ten sonra gelen en popüler sitelerden biri de Gearbest. Aliexpress kadar genel ürün yelpazesine sahip olmasa da daha kaliteli ürünler bulabileceğiniz aşikar. Aliexpress’te herkesin ürün satabileceğini söylemiştim. Burada ise daha çok mağazalar üyelik alıp ürün satıyorlar. Dolayısı ile biraz daha kurumsal.

Site adresi > https://tr.gearbest.com/

5-GeekBuying

Çin’den ucuz elektronik şeyler alabileceğiniz bir site daha. Bazen güzel fırsatlar olabiliyor. Ara ara takip etmekte fayda var. Bazı ürünleri sadece bu sitede bulmak mümkün olabiliyor. Gönderim süreleri iyi. Müşteri hizmetleri için İngilizce bilmenizde fayda var.

Site adresi > https://www.geekbuying.com/

En güvenilir 5 yurtdışı alışveriş siteleri hakkında bilgi sahibi oldunuz. Bu sitelerden alışveriş yaparken güvenlik açısından tüm sorumluluğun sizde olduğunu unutmayın. Yanlış ve bilinçsiz işlemler sonucu güvenlik zafiyetleri oluşmaktadır. Milyonlarca insanın alışveriş yaptığı en güvenilir 5 yurtdışı alışveriş siteleri makalesini sizlerle paylaştık.

Bonus

Yerli giyim siteleri arasından önerimiz ise Online Giyim . Bu siteden AVM fiyatlarına kıyasla daha uygun fiyatlarla giyim alışverişi yapabilirsiniz.

 

Site adresi > https://www.onlinegiyim.com/