Kapat

En iyi bambu halı markası

Anasayfa
Dekorasyon En iyi bambu halı markası
bambu halı

Son yıllarda bambu halıya rağbet artmış olup köklü halı firmaları koleksiyonlarında bambu halılara da yer vermeye başlamıştır.

Bambu halılar, parlak renkleri, yumuşaklığı ve hafifliği nedeniyle talep görse de dayanıklılık ve temizlik konusunda sorun yaşatabilmesi nedeniyle, satın alırken kaliteli ürünleri tercih etmeye dikkat etmek gerekmektedir.

En iyi bambu halı markaları

Aşağıdaki halı firmaları bambu halı piyasasında fiyat ve kaliteyi belirleyen en kaliteli firmalardır.

Halı Home

Halı Home markası TV reklamlarında pek tanıtılmadığı için tüketiciler tarafından fazla bilinmemektedir. Marka bilinirliği düşük olsa da Halı Home kaliteli bambu halıları olan ve 1996 yılından beri faaliyette olan bir firmadır.

Firma bambu halı konusunda zengin ürün yelpazesine ve fiyat/performans açısından uygun seçeneklere sahiptir.

Pierre Cardin

Pierre Cardin köklü bir giyim markası olmakla birlikte son yıllarda ürün çeşitliliğini artırmış ve talep artışı yaşanan bambu halı sektörüne de yönelmiştir.

Pierre Cardin bambu halı konusunda oldukça zengin ürün çeşitliliği bulunmakta olup ürünlerinin de belli bir kalite standardı bulunmaktadır

Somtaş Halı

Somtaş Halı Kayseri’nin yerel halı firmalarından biri olmakla birlikte ürün satışlarının önemli bir kısmını internet üzerinden gerçekleştirmektedir.

Ürünleri belli bir kalite standardına sahip olup, fiyat/performans açısından tercih edilebilecek ürünlerdir.

Artemis Halı

Artemiz Halı markasını bir çoğumuz TV reklamlarından tanımaktayız. Halı piyasasında son yılların gözdelerinden biri olup şık bambu halı tasarımlarına sahip bir firmadır.

Atlas Halı

Atlas Halı 54 yıllık köklü bir firmadır. Ürünleri kalitesine kıyasla uygun fiyatlara satılmaktadır.

Royal Halı

Son yıllarda adını duymaya başladığımız Royal Halı,2005 yılından beri bu sektörde. Sadece iç piyasaya değil dış piyasaya da satış yapan Royal Halının marka değerini günden güne artırdığını ve bazı köklü rakiplerini geride bıraktığını görmekteyiz.

Sanat Halı

En iyi bambu halı markası başlıklı makalemizde belki de ilk sırayı hak eden bir markadır. Sadece ürün kalitesine değil kurumsallaşmaya ve estetiğe de önem veren Sanat Halı Kartal Halı’nın bir markası olup 1985 yılından beri faaliyettedir.

Bambu halı kalitesi nasıl anlaşılır ?

Bambu halı parlak renkli, renklerini iyi yansıtan, nispeten hafif bir halıdır. Satın alırken kalitesini anlamak pek kolay değildir. Bambu halının ne derece kaliteli olduğu, bir süre kullandıktan sonra ortaya çıkmaktadır.

Bu nedenle kaliteli bambu halı alabilmenin en önemli kriterleri markanın kaliteli olması, satıcının güvenilir olması, halıya ne kadar garanti süresi verildiği ve iade koşulları ile ilgilidir.

Bambu halılar kaliteli olsalar dahi yoğun kullanımda bizim alıştığımız diğer halı türlerine göre daha çabuk eskimektedirler ve lekelendiklerinde lekenin halıya zarar vermeden çıkarılması zor olmaktadır.

Bambu halının kalitesini anlamanın bazı kriterleri bulunmaktadır.

Ağırlık

Bambu halılar klasik halılara göre daha hafiftir. Bu nedenle ağırlık konusunda klasik halılarla kıyaslanmaz, birbiriyle kıyaslanabilir.

Ağır olan bambu halı, kullanılan malzemenin sağlam ve uzun ömürlü olduğunun işaretidir.

İlmek sıklığı

Bambu halının dokuma sıklığı ne derece yoğunsa halı o denli dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Garanti süresi ve iade koşulları

Bambu halılarda en önemli sorun lekenin çıkmaması, leke çıkarmaya çalışırken deformasyon oluşması, halı temizlemeye verildiğinde halının özelliğini ve renklerin canlılığını kaybetmesi, zamanla halının ipliklerinin dökülmesidir.

Satıcı halısına ne süre garanti veriyor ve ne koşullarda iade/değişim sağlıyor, bunları değerlendirmek gerekir. Bir malın kalitesini en iyi satıcısı bilir ve malının arkasında duruyorsa o mal kalitelidir.