Kapat

En iyi döşemelik kumaş markaları

Anasayfa
Dekorasyon En iyi döşemelik kumaş markaları
döşemelik kumaş

Döşemelik kumaş konusunda ülkemizde oldukça fazla marka seçeneği bulunmaktadır. Ancak bunlardan çok azı marka bilinirliğine sahiptir. Bu nedenle piyasada en iyi döşemelik kumaş markaları hangisi diye merak eden biri ancak birkaç tane köklü kumaş markasına ulaşabilmektedir.

En iyi döşemelik kumaş markaları

Maalesef ülkemizdeki kumaş markaları, marka bilinirliği konusunda yeterli düzeyde değildir. Kaliteli mal üretseler bile kumaş üreticilerinin isimleri sadece kumaş toptancıları veya mobilya, giyim, ev tekstili üreticileri tarafından bilinmekte, sıradan vatandaşların döşemelik kumaş markaları hakkında pek bir bilgisi bulunmamaktadır.

Bunun başlıca iki sebebi bulunmaktadır:

Birincisi; tüketiciler kendilerine sunulan ürüne ve ürünün satıcına odaklanmakta bunların markasına güvenerek alım yapmaktadırlar. Örneğin kaliteli bir mobilya markasının, oturma gruplarında kullandığı kumaşların da kaliteli olacağını varsaymakta, kumaş markasını merak etmemektedirler.

İkincisi; ülkemizde üretilen tekstil ürünlerinin genelde kaliteli imalat olmasıdır. Markası fazla bilinmeyen kumaş markaları da gayet kaliteli ürünler üretebilmektedirler.

Ancak koltukların döşemesini yenilemek istiyorsanız ve koltuklarınız için en kaliteli kumaşın kullanılmasını istiyorsanız döşemelik kumaş çeşitleri ve döşemelik kumaş markaları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Aşağıda ülkemizdeki en iyi birkaç döşemelik kumaş markası sıralanmaktadır. Ancak bu listemize giremeyen döşemelik kumaş markalarının vasat veya vasat altı olduğunu göstermemektedir.

Persan

Persan döeşemelik kumaş konusunda ilk akla gelen ve gayet köklü bir firmadır. Sektörün nirengi taşı olduğunu söylersek yalan olmayacaktır. Yani herhangi bir yerde gördüğünüz kumaşın kalitesini ve fiyatını evvela bir Persan ürünü ile karşılaştırmanızı tavsiye ederiz.

Temelleri 1975 yılında Sultanhamam’da açılan küçük bir dükkanda atılan Persan markası, ticaretin dalgalı olduğu bu sektörde bu güne kadar marka değerini artırarak gelmeyi başarmıştır.

Persan markası altında Tarabya, Dokumacı ve Diva alt markaları bulunmaktadır. Şirketin merkezi ve üretim tesisi (7000 m2’lik alan) İstanbul’da bulunmaktadır.

Persan firmasının ürünleri şunlardır:

  • Döşemelik kumaş
  • Perde kumaşı
  • Perde kumaşı
  • Masa örtüsü
  • Koltuk şalı
  • Kilim
  • Çanta
  • Yastık
  • Kırlent

Persan markası 2011 yılında Piculet markasını piyasaya sürmüştür.Piculet markası adı altında perde, kırlent ve çanta gibi ürünler satılmaktadır.

Vivense

Vivense markasının sahibi Actera Group’tur. Bu firma Vivense markasının yanında Roro gemilerinden Kamil Koç turizme, Mey içkiden Cinemaximum ‘a kadar çok farklı sektörde yatırım yapan ve son yıllarda yatırım atağında olan bir firmadır.

Vivense mobilya markasının reklamlarına şimdilerde sıklıkla rastlamaktayız. Vivense mobilya satışının yanında döşemelik kumaş satışı da yapmaktadır.

Eğer Vivense ile Persan’ı karşılaştırırsak Persan köklü ve sektörün duayeni bir markadır. Vivense ise sadece birkaç yıllık bir markadır ancak agresif bir şekilde yükselmektedir.

Vivense’nin döşemelik kumaşlarının en kaliteli kumaşlar olduğunu iddia edemeyiz ancak müşterilerine zengin seçenekler sunması ve kalite/ücret dengesi açısından tercih edilebilir ürünler sunması nedeniyle döşemelik kumaş markası arıyorsanız listenize olması gereken bir döşemelik kumaş markasıdır.

Alya deri & kumaş

Deri kumaş, perde kumaşı, döşemelik kumaş, otomobil ve yat için döşemelik kumaşlar satan firma 1999 yılında kurulmuş olup merkezi İstanbul’dadır.

Türk Hava Yolları, Dedeman Otelleri ve Sheraton Otelleri gibi elit firmalara iş yapmış olan Alya’yı en iyi döşemelik kumaş markaları listemizde üçüncü sıraya koyuyoruz.

Sertex

Suedser şirketinin bir markasıdır. Suedser şirketi Rafet Tükek’in aile şirketidir. Suedser 1986 yılında kurulmuştur.

Şirketin Türkiye’nin bir çok yerinde mağazaları vardır. İnternetten de satış yapılmaktadır.

Evimstil

Evimstil markasını en iyi döşemelik kumaş markaları listemize dahil etmemizin başlıca sebepleri özel dikim hizmeti vermesi ve müşterilere döşemelik kumaş konusunda çok zengin seçenekler sunmasıdır.

Her keseye göre ürün ve hizmet sunabilmesi önemli bir artısıdır.