Kapat

Duvar saati yanına ne gider ?

Anasayfa
Dekorasyon Duvar saati yanına ne gider ?
Duvar saati yanına ne gider

Duvar saati yanına ne gider sorusunun cevabı sizde saklı. Duvarı nasıl dekore edeceğiniz sizin zevkinize kalmış. Bu konuda fikir almak isterseniz makaleyi okumaya devam ediniz…

Duvar saati çevresindeki dekorasyon tarzınız, odadaki dekorasyon tarzınız ile uyumlu olmalıdır. Antika, modern veya şık öğeler kullanabilirsiniz.

Duvar saati yanına ne gider ?

Duvar saati yanına en çok yakışan şeyler tablo, fotoğraf ve aydınlatma elemanlarıdır. Duvar saati çevresini dekore ederken bir dekorasyon bütünlüğünün olduğundan emin olmak gerekmektedir.

Duvar saatinin altına raf

Eğer duvarınızda büyük ve dikkat çeken bir duvar saatiniz var ise hemen altına raf yaptırarak, rafa sizin için anlam ifade eden dekorasyon öğelerini koyabilirsiniz.

Duvar saati yanına ne gider

Rafa mum, süs kabağı, vazoya konulmuş taze çiçek ve çeşitli aydınlatma öğeleri koyabilirsiniz. Bu öğeler, gösterişli duvar saatinin tamamlayıcısı durumunda olacaklardır.

Estetik bir duvar

Duvar saatinin etrafına gördüğünüzde sizi mutlu eden, motive eden resim ve tablolardan oluşan bir dekorasyon uygulayabilirsiniz. Saatin kaç olduğunu öğrenmek için her bakışınızda bu öğeler ilginizi çekecektir.

Duvar saati yanına ne gider

Saf minimalizm

Bazıları duvarını dekore etmek ister ama aynı zamanda aksesuar kalabalığından hoşlanmaz. Hem sade hem de şık bir dekorasyon tarzını benimser. Siz de bu kafadansanız aşağıdaki resim size ilham verebilir.

Duvar saati yanına ne gider

Duvarda odak noktası olarak gayet iri bir duvar saati bulunuyor ve etrafında az sayıda ancak duvar saati ile uyumlu birkaç aksesuar bulunuyor. Simetrinin kattığı şıklığa dikkat ediniz.

Yeşil bir dokunuş

Yeşile ve doğaya özlemimiz günden güne artmaktadır. Bu nedenle dekorasyonda bitkilerin kullanımı giderek önem kazanmaktadır.

Duvar saati yanına ne gider

Duvar saatine ince bir raf yaptırarak birkaç tane saksı bitkisi ile dekore etmeyi düşünebilirsiniz.

Bırakın yalnız kalsın

Duvar saatinin etrafına ille de başka şeyler asmak zorunda değilsiniz. Bazı duvar saatleri oldukça ilginç görünüme sahiptirler ve bu ilginç görünümlerini belirgin hale getirmek için etrafını boş bırakmak gerekir.

Duvar saati yanına ne gider

Duvar saatinin etrafını boş bırakmak da dekorasyon seçenekleriniz arasında bulunmalıdır.

Duvar saati mobilyalarınızla uyumlu olsun

Duvar saatini odak noktası yapmak yerine, oda dekorasyonuna uydurmak daha şık bir uygulama olabilmektedir. Duvar saatinin altına konacak küçük bir mobilya ve birkaç aksesuar şık bir görünüm oluşturacaktır.

Duvar saati yanına ne gider

Tarzınızı yansıtın

Ev dekorasyonunu birbirine uyumlu parçalar üzerine kurgulamak bazen size özel zevklerinizin üzerini örtebilmektedir. Duvar dekorasyonu evinizde size özel karakterin yansıtılması için bir fırsat ortaya koyar.

Duvar saati yanına ne gider

Duvar saatinin etrafını zevklerinizi yansıtan öğelerle süsleyebilirsiniz.

TV nin üstüne saat asılır mı ?

Ülkemizde televizyonun olduğu duvara saat asma alışkanlığı bulunmaktadır. Dekorasyon uzmanları genellikle tv ve saati aynı duvarda buluşturmamayı tercih etmektedirler. Bunun sebeplerinden birisi bunların farklı odak noktalar olarak görülmesi ve dekorasyonda ayrı ayrı değerlendirilmek istenmesidir. Diğer sebep ise gözün sıklıkla saate takılacak olmasının verebileceği bir rahatsızlıktır.

Bununla birlikte günümüzde vakit oldukça değerlidir ve televizyon seyrederken zaman zaman saatin kaç olduğunu kontrol etmek zaman kontrolüne yardımcı olmaktadır. Simetriyi bozmayacak şekilde televizyon ve saat aynı duvarda kullanılabilir.

Eğer televizyonun üzerine saat asılacaksa, saat fazla yükseğe asılmaması gerekir. Çünkü saatin göz hizasının epey yukarısına asılması arzulanan bir durum değildir.

Duvar saati ne kadar yükseğe asılır ?

Duvar saatinin en uygun yüksekliği ona bakarken ki göz hizamızdır. Genellikle otururken mi yoksa ayakta iken mi saate bakmayı tercih ediyoruz, bunu tahmin ederek göz hizamıza yakın bir noktaya duvar saatini asmalıyız. Genelde yerden 140-150 santimetre yükseğe duvar saati asılması uygun olmaktadır.

Bu konu ile ilgili olarak Salonda duvar saati nereye asılmalı başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.