Kapat

En iyi antivirüs programı hangisidir? 20 Antivirüs sıralaması

Anasayfa
Bilgisayar En iyi antivirüs programı hangisidir? 20 Antivirüs sıralaması
en-iyi-antivirüs-programları-listesi

En iyi antivirüs programı hangisidir? Bilgisayar korsanlarından ve zararlı yazılımları bilgisayardan temizlemek için hangi programlar tercih edilmelidir? En iyi antivirüs programları sıralaması neye göre yapılıyor? En iyi antivirüs programı ile birlikte sisteminiz ne kadar güvenli bir hal alacaktır?

Antivirüs programı ile birlikte bilgisayarınızda derinlemesine bir tarama gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede zararlı yazılımlara müdahale edebilirsiniz. Antivirüs programları bilgisayarınıza virüs bulaşmadan da güvenliğinizi tehdit edecek unsurlara karşı bir kalkan görevi görmektedir. Böylelikle zararlı yazılımlar sisteminize sızamadan ortadan kaldırılır.

En iyi antivirüs programı ibaresi kullanıcıdan kullanıcıya göre farklılık gösterir. Çoğu kullanıcı sistemini yormayan, stabil ve etkili bir antivirüs programı tercih etmeyi seçiyor. Hal böyle olunca antivirüs programı yapımcıları da buna göre yenilikler getiriyor. En iyi antivirüs programları sıralamasında sisteminizi yormayan, stabil ve etkili programları listeliyoruz.

En iyi antivirüs programı hangisidir?

AV-TEST en iyi antivirüs programlarını belirlemek amacıyla bir çalışma başlattı. Testin odak noktası, koruma, performans ve kullanılabilirlik üzerindeki etki kategorilerini içeriyordu.

AhnLab, Avast, AVG, Avira, Bitdefender, BullGuard, Comodo, ESET, F-Secure, G Data, K7 Computing, Kaspersky Lab, McAfee, Microsoft, Microworld, Panda: Pek çok iyi bilinen isim değerlendirilen ürünler listesinde yer alıyor.

en iyi antivirüs programı

En iyi antivirüs programı için yapılan testte yukarıda resimde gördüğünüz şekilde puanına göre sıralama yapılmış.

Bu sıralamaya  göre;

 1. Kaspersky Lab
 2. McAfee
 3. VIPRE Security
 4. AhnLab
 5. Avira
 6. Bitdefender
 7. Trend Micro
 8. Avast
 9. AVG
 10. F-Secure
 11. Microworld
 12. Symantec
 13. BullGuard
 14. Comodo
 15. G Data
 16. K7 Computing
 17. Microsoft Windows Defender
 18. Panda
 19. PC Pitstop
 20. ESET

Virüs Programı Kullanmak Tamamen Size Bağlıdır

Antivirüs programı kullanmak tamamen kullanıcı isteğine bağlıdır. Bilgisayarda ne yaptığını bilen, nerelere girip çıktığından haberdar olan kullanıcılar için virüs programı pek bir anlam ifade etmemektedir. Günümüzde çoğu bilgisayar kullanıcısı zararlı yazılımlardan korunmak için Microsoft Windows Defender’i kullanıyor.

Windows işletim sistemlerinde hali hazırda bulunan bu program ev kullanıcıları için biçilmiş kaftan vazifesi görüyor. Neden mi? Çünkü Windows Defender sistemi fazla yormaz. İşletim sistemiyle koordineli çalıştığı için birçok kullanıcı antivirüs programı arayışına girmiyor.

Eğer ki bilgisayarınızın derinlemesine korunmasını istiyorsanız yukarıda yer alan en iyi antivirüs programı listesinden kendinize uygun olanını seçebilirsiniz. Ücretli antivirüs programı kullanmak istemeyen kullanıcılar için en iyi ücretsiz antivirüs programı içeriği de yayınlanacaktır. Takipte kalmanız dileğiyle..