Kapat

Su Isıtıcı Almadan Önce Teknik ve Biçimsel Detaylar İncelenmeli

Anasayfa
Alışveriş Su Isıtıcı Almadan Önce Teknik ve Biçimsel Detaylar İncelenmeli
su ısıtıcısı

Elektrikli küçük mutfak aletleri sınıfına giren su ısıtıcıları lezzetli tatlardan sıcak içeceklere kadar birçok tarifin kolay, keyifli ve konfor içinde hazırlanmasına destek vermektedir. Modern zamanların getirdiği yoğun tempo içerisinde ciddi anlamda kolaylık imkanı sunmaktadır. Pratik kullanım, marka kalitesi bir tarafa modellerine, tasarım çizgilerine ve renklerine göre mutfak dolapları ile uyumlu halleri de satın alınırken seçenekler sunmaktadır. Bütün bunların yanında su ısıtıcı almadan önce teknik ve biçimsel detayları inceleme konusunu buluttabul.com’dan Ömer Özmen anlattı: 

Su Isıtıcısı Alımında Önemli Unsurlar Gözden Kaçırılmamalı

 

Su ısıtıcı modelleri evde, iş yerinde, ofiste, okullarda, dükkanda, araçlarda ve birçok yaşam alanlarında ihtiyaç haline gelmiş elektrikli aletlerin başında yer almaktadır. Isıtıcı modelleri mutfak işlerinin kolaylaştırmasının yanı sıra anında sıcak su ihtiyacının karşılanmasında da iyi iş görmektedir. Çok fonksiyonlu ve geniş kullanım alanı bulunan su ısıtıcılarının alımları sırasında önemli kriterlerin gözden geçirilmesi gerekmektedir. Gıda ile birebir temas eden su ısıtıcılarında irdelenen ilk konu, üretiminde kullanılan materyalleri ve kaliteleridir. Plastik olan su ısıtıcılarının kalın ve yüksek sıcaklığa dayanıklı malzemeden olması baz alınmaktadır.

Çelik su ısıtıcılarının paslanmaya karşı ve cam modellerinin ise de darbe ile ısıya dayanıklı olması beklenmektedir. Özellikle hem su ısıtma hem de çay demleme kullanımına uygun olan elektrikli çay makinesi modelleri de sık kullanımından dolayı alınırken teknik ve biçimsel özellikleri dikkatlice incelenmektedir. Hayatı kolaylaştırmak ve konfor için tasarlanmış olan su ısıtıcı kettle çeşitlerinin sürahi adı verilen hazneleri bulunmaktadır. Bu süreyiler çeşitlerine göre kablolu ve kablosuz olmaktadır. Kablosuz modelleri daha pratik bir kullanım sağlarken, kablolu modellerinin de fiyatları uygun bulunmaktadır. Sürahide bulunan suyun ısınıp kaynamasına rezistans neden olmaktadır. Rezistansının gizli olduğu su ısıtıcıları sulardan kaynaklı kireçlenme, kirlenme veya erozyona uğramamakta ve böylece cihaz için daha uzun ömürlü kullanım imkânı doğmaktadır.

Farklı Tasarımları ile Su Isıtıcısı Tercihleri

Kettle olarak da adlandırılan su ısıtıcıları biçimsel detayları ile de göz doldurmaktadır. Ergonomik tutuş özelliği ile sıcak suyun konforlu ve rahat aktarılmasını zemin hazırlamaktadır. Geniş ürün yelpazesi içerisinde modern ve minimal çizgi sahibi modellerinin yanı sıra klasik tasarımları ile de mutfakların zarif aksesuarları arasına girmektedir.   İçindeki su kaynadığında otomatik olarak kapanan su ısıtıcısı modelleri güveli kullanım için önerilmektedir. Ayrıca bu özellik sayesinde elektrik kullanımda tasarruf da sağlanmaktadır. Işıklı ve sesli uyarı sistemi barındıran tasarımlar da piyasalarda popülerliğini korumaktadır.

Su ısıtıcılarının çıkarılabilir kapaklı seçenekleri kolay temizleme imkânı oluşturmaktadır. Dış yüzeyinin günlük, sürahiye içinin ise düzenli aralıklar ile temizlenmesi önemlidir. Özellikle taban kısmının kireç tutması su ısıtıcısının performansını düşürmektedir. Temizlik işlemi sırasında kimyasal olmayan doğal ürünlerin kullanılması da gıda teması açısından dikkat edilmesi gerekenler arasında yer almaktadır.