Kapat

Dermokil havyarlı siyah maske kullananlar memnun mu ?

Anasayfa
Alışveriş Dermokil havyarlı siyah maske kullananlar memnun mu ?

Cildin gözeneklerini açmak, ölü deriyi atmak, cildi arındırmak, cilt lekelerini temizlemek, siyah noktaları temizlemek için hanımlar evde kil maskeleri yapmaktaydılar. Dermokil firması bayanları evde kendileri hazırladıkları çeşitli kil maskelerini formülize ederek ve çeşitli takviye ürünlerle destekleyerek pek de pahalı olmayan hazır maskeler üretmektedir.

Bu tip bir hazır maske almak iki şekilde yararlı olmaktadır. Birincisi herkesin cildi farklıdır, aynı malzemeyi her tip cilde uygularsanız istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Firmanın ürünlerinde yaş ve cilt tipi ayrımı yapılmaktadır. Yani yağlı cilt için ayrı, hassas cilt için ayrı, kuru cilt için ayrı seçenekler olduğu gibi yaş grupları da ayrılmıştır. Bu birinci avantajı.

İkinci avantajı ise hanımları maske hazırlama zahmetinden kurtarıyor ayrıca malzeme ölçüsü tutturamama riskini ortadan kaldırıyor. Ayrıca ürünlerde bir takım etki kuvvetlendirici bileşikler de eklenmiş.

Dermokil havyarlı siyah maske kullananlar memnun mu ?

Ürün ile ilgili sanal ortamda çok sayıda yorum yapılmış. Deneyip memnun kalanlar olduğu gibi bazı konulardan şikayet edenler de var. Mesela;

  • Ürünün sivilceye yol açtığı şeklinde çok sayıda yorum bulunuyor.
  • Etkisinin olmadığı veya fiyat/performans açısından zayıf kaldığını düşünenler var.
  • Ürünün yaş ve cilt tipi seçenekleri olmakla beraber yağlı ciltler olanının cildi kuruttuğu veya karma cilt için olanının alerji veya sivilce yaptığı şeklinde şikayetler mevcut.
  • Yüz bölgesine sürüldüğünde yaktığı ve kızarıklık yaptığını söyleyenler var.
  • Aktardan alınan kil ile yapılan maskenin daha etkili olduğunu söyleyenler var.
  • Sürülürken yüze homojen dağılmadığı, temizlenmesinin zor olduğu  ve kullanımının pratik olmadığını söyleyenler var.

Tüm bunlara ilave olarak piyasa fiyatlarının net olmaması da eleştiriliyor. Mesela 75 ml olanı Hepsiburada.com da 15 TL’ye satılırken Watsons da ürünün aynısı 30 TL, değişik kozmetikçilerde 20-25 TL arasında satılıyor.

Dermokil siyah maske hakkında yorumumuz

35 yaş altı hanımlara bu tür ürünleri alırken iyi düşünmelerini tavsiye ediyoruz. Çünkü cilt tiplerindeki çeşitliliğe bağlı olarak ürün herkeste farklı bir etki bırakmaktadır. Ayrıca, uzun vadeli kullanımda cildin nem, yağ ve mikroorganizma dengesi üzerinde bu ürünün ne gibi bir etkisi olacağını bilemiyoruz.

Cildimiz deneme yanılma tahtası değildir. Bu ürünü deneyip memnun olan geniş bir kitle olmakla birlikte hatırı sayılır bir memnuniyetsizler kitlesi de bulunmaktadır.

Dermokil nerenin malı ve nerede üretiliyor ?

Dermokil Türk malıdır ve Sivas’ta üretilmektedir. Sadece Türkiye’de değil dünyanın değişik yerlerinde şubeleri vardır.

Dermokil siyah maske nasıl kullanılır ?

Ürünü kullanmadan önce yaşınıza ve cilt tipinize uygun olanı satın aldığınızdan emin olun. Ürün üzerinde nasıl kullanılacağı yazmaktadır. Ürünü kullanım talimatlarına göre kullanmalısınız.