Kapat

Memethol ise yarıyor mu ?

Anasayfa
Sağlık Memethol ise yarıyor mu ?
Memethol ise yarıyor mu

Basur hastalığı için Almediko Health Care tarafından Hacettepe Üniversitesi ile işbirliği yapılarak üretilen Memethol ise yarıyor mu ?

Memethol nedir ?

Ürünün tam adı Memethol bariyer sprey dir. İşlevi hemoroid ve anal fissür semptomlarını hafifletmek ve gidermektir. Spreyin püskürtülmesi için kullanılan aparat tıbbi cihaz olarak onaylıdır.

Memethol ile ilgili olarak yanlış anlamaya müsait iki hususu açıklamakta faydalı olcaktır:

Birincisi Memethol bariyer sprey adlı ürün bir ilaç olmayıp bir sağlık ürünüdür. İlaç ile sağlık ürünü kavramları arasında önemli farklar vardır. Bir ürün için ilaç patenti alabilmesi için çok sayıda presedürü aşıp yeterli miktarda test ve araştırma yaparak bir çok yerden onay almak gerekmektedir.

İlaç kategorisinde olmayan ürünleri piyasaya sürmek için bu kadar uzun, masraflı ve yorucu sürece gerek yoktur. Bu tür ürünler daha kolay onay aşamalarından geçerler.

İlaç ile sağlık ürünleri arasındaki daha önemli fark ise ilaçların tedavi etme özelliklerinin olması gerektiği,  ilaç olmayan ürünlerin ise bu gerekliliğinin olmamasıdır. Yani markette satılan cips, kola bir ürün ne ise eczanede satılan gıda takviyesi, bariyer spreyi, biberon gibi ürünler “ilaç olmama” itibariyle aynıdırlar. Kullanıcılar bu tür ürünleri kendilerine bir takım faydaları olduğu için satın alırlar, ilaçları ise doktorlar hastalarına tedavi olmaları için reçete ederler.

Memethol bariyer sprey ile ilgili açıklanması gereken ikinci husus ise bu ürünün Almediko Health Care isimli özel bir şirketin ürünü olduğu, Hacettepe Üniversitesinin bir malı olmadığıdır. Memethol bariyer sprey içeriği geliştirilirken ve üretilirken Hacettepe Üniversitesi ile işbirliği yapılmıştır ama ürünün sahibi Almediko Health Care firmasıdır.

Memethol ne işe yarıyor ?

Ürün hemoroid memelerinin küçülmesini, basur kanamalarının azaltılmasını, makat kaşıntısının azalmasını, hemoroid dokusunun mikroplardan korunmasını vadetmektedir.

Memethol bariyer spreyin içeriği incelendiğinde anal bölgeyi mikroplardan korumak için mikrop kırıcı maddeler ihtiva ettiği, hastalıklı bölgeyi dış etmenlerden korumak için bariyer görevi görecek maddeler bulundurduğu görülmektedir.

Memethol Sprey içeriği
İlgili Haber

Memethol Sprey içeriği

Memethol hemoroid memelerinin küçülmesini sağlar mı ?

Basur memesi hastalık ileri aşamaya geçtiğinde oluşur ve basur memesinin iç çamaşırına veya anüse temas etmesi acı verir. Basur memesi ayrıca kaşıntıya neden olur. Basur memesinin kaşınması, mikrop kapması veya sürtünmesi daha da irileşmesine ve daha fazla acı vermesine neden olur.

Memethol bariyer sprey basur memesine sıkıldığında onun mikrop kapmasını önler, dolayısıyla da kaşıntısını azaltır. Bu da basur memesinin daha da irileşmesini engelleyen bir faktördür. Basur memesindeki enfeksiyonun giderilmesi basur memesinin biraz küçülmesini sağlar.

Bununla birlikte basura neden olan ana faktörler ve basur hastalığı Memethol bariyer sprey kullanmayla tamamen ortadan kalkmaz.  Memethol bariyer spreyi basur hastalığının tedavisinde kullanılan bir yardımcı ürün olarak görmek daha doğru olacaktır. Eğer basur hastalığı için ana tedavi uygulanmazsa Memethol bariyer sprey kullanımı uzun vadede hastalığı tedavi etmez hatta ilerlemesine de mani olamaz.

Zaten Memethol bariyer sprey ürün açıklamasında basur hastalığının semptomatik tedavisinde kullanıldığı belirtilmektedir. Semptomatik tedavi denilince şikayetlerin azaltılması akla gelmelidir. Yani ana hastalık devam eder ama siz şikayetlerini daha az hissedersiniz.

Dolayısıyla Memethol bariyer sprey basur hastalığını tedavi etmez, şikayetleri azaltır.

Memethol hemoroid kanamalarını azaltır mı ?

Basur memesinin mikroplardan arındırılması kaşıntı şikayetlerini azaltacaktır. Bilindiği üzere hemoroid memesini kaşımak kanamayı artırmaktadır. Dolayısıyla kaşıma azalınca kanama da azalabilir.

Memethol ise yarıyor mu ?

Öncelikle Memethol’den kullanıcının beklentisi nedir bilmek gerekir. Memethol bariyer sprey satın alan biri ürünü düzenli kullanınca basur hastalığından kurtulacağını düşünüyorsa %100 yanılmaktadır.

Memethol bariyer sprey satın alan biri artık basur kanaması, basur ağrısı çekmeyeceğini düşünüyorsa %100 yanılmaktadır.

Memethol bariyer sprey satın alan biri ürünü kullanınca basur memesinin küçülüp tamamen kaybolacağını düşünüyorsa %100 yanılmaktadır.

Memethol bariyer sprey satın alan biri bölgenin mikrop kapmaması ve hijyeninin sağlanması için alıyorsa üründen beklediği performansı alacaktır. Ürün basur memesini bir miktar küçültebilir, kanamayı azaltabilir. Ama tek başına basur tedavisi için yeterli değildir.

Memethol kullananlar yorumları

Memethol kullananlar yorumlarında genellikle ürünü kullandıktan sonra hemoroid bölgesinde yanma olduğundan yakınmışlar. Bu doğaldır çünkü ürünün içeriğinde dezenfektan maddeler (Örneğin çamaşır suyunda kullanılan bir madde var) bulunmaktadır.

Memethol kullananlardan bir kısmı ise üründen beklediği faydayı alamadığını belirtmiştir. Bazıları da fiyatının faydasına göre fazla (veya faydasının fiyatına göre düşük) olduğunu beyan etmişlerdir.