Kapat

Kripto para hangi saatlerde alınır ?

Anasayfa
Kripto Para Kripto para hangi saatlerde alınır ?
pnl nedir

Kripto para piyasasında yeni olanlar “Kripto para hangi saatlerde alınır ?” diye sormaktadırlar. Kripto para piyasaları uyumaz. Yani açılma kapanma gibi bir durumu söz konusu değildir, hep açıktır.

Bu nedenle haftanın her günü 24 saat, bayram-seyran farketmeksizin kripto para satın alabilirsiniz. Binance’de gün 8 saatlik periyotlara bölünmüştür ve seansın biri bitince diğeri başlar. (Ayrıca bkz. Binance fonlama geri sayım nedir ?) Yani günü her dakikası alım satım yapabilirsiniz.

Ama “Kripto para hangi saatlerde alınır ?” sorusunu “Hangi saatte kripto para almak mantıklıdır ?” şeklinde soruyorsanız kripto para piyasası en çok ABD borsasındaki gelişmelerle alakalı değişim yaşadığı için ABD borsası açıldığı saatte kripto para alım satım işlemlerinin yoğun olduğu söylenebilir.

ABD borsası Türkiye saatiyle 19:00’da açılır ve kripto para piyasasını takip edenler için bu saat önemlidir.

Büyük para hareketleri ise ABD borsasının kapanmasına yakın saatlerde veya hemen arkasından, yani bizim saatimizde gece yarısından sonra 2 ila 5 saatleri arasında yaşanmaktadır.

Türkiye saatiyle gündüz vakitlerinde kripto para piyasaları genelde yatay ve hacimsiz, hareketsiz olduğu için gündüz vakti kripto para alınması tavsiye edilmemektedir.

Eğer HODLİNG tarzı bir yatırımcı iseniz gece veya gündüz önemli değildir, istediğiniz zaman alım yapabilirsiniz.

Eğer scalp yaparak para kazanmak istiyorsanız saat 18:50 den itibaren piyasayı takip etmeye başlarsınız. Kısa vadeli al-satlardan küçük yatırımcı çoğunlukla zarar etmektedir.