Kapat

Fuar standı fiyatları neye göre belirlenir ?

Anasayfa
Genel Fuar standı fiyatları neye göre belirlenir ?
fuar standı

Günümüzde firmaların hedef kitlelerini genişletmek ve ürünlerini daha geniş kitlelere duyurmak için kullandığı yöntemlerden biri de fuarlara katılım sağlamaktır. Fuarlar reklam açısından markaya fayda sağladığı gibi tüketicilerden geri bildirim almak açısından da fırsat sunmaktadır.

Fuar Standı nasıl olmalı ?

Şimdilerde Alüminyum prfofillerden kolaylıkla üretilebilen ve sökülüp takılabilir olması nedeniyle kurulumu kolay olan örümcek standlar rağbet görmektedir. Örümcek standlar hafif olmaları nedeniyle de tercih edilmektedir.

Fuar standında aranılan en önemli husus tüketiciye sunulacak ürünün en iyi şekilde sergilenmesine olanak tanımasıdır. Eskiden ürün tanıtımı için broşür ve kataloglar tercih edilirdi, şimdilerde ise LED ekranlar daha fazla ilgi görmektedir.

Fuar standının olabildiğince düşük maliyetli, ihtiyaca cevap veren ve pratik tasarımlı olması gerekir.

Fuar standı fiyatlarını belirleyen faktörler

Fiyatlara direk etki edecek bir husus standın kaplayacağı alandır. Bu alanı belirlerken rakip standların büyüklükleri, beklenen ziyaretçi sayısı, standda ne tür bir sunum tekniği kullanılacağı, firmanın prestij beklentisi gibi kriterler dikkate alınmaktadır.

Standın hazır stand veya özel yapım stand olması da fiyatı etkilemektedir. Ancak her iki seçenekte de başarılı bir stand uygulamasının olabildiğince özgün tasarımlı, firma beklentileriyle örtüşen, işlevsel ve görsel olarak dikkat çekici olması gerekmektedir.

Daha fazla bilgi için Fuar Stand Fiyatları bağlantısını ziyaret ediniz.

Fuar standı tasarımında dikkat edilecek hususlar:

  • Fuar standardı tasarlarken alanın sınırlı olduğu dikkate alınarak en geniş alanın sergi alanı olmasına dikkat edilmelidir.
  • Stand görevlilerinin kıyafetlerini koyabileceği bir yer olmalıdır.
  • Sergi malzemelerinin depolanacağı bir yer olmalıdır.
  • Fuar standını tasarlarken ziyaretçilere ikram yapılacak olması unutulmamalı ve gerekirse mini mutfak koyulmalıdır.
  • Görevliler ve ziyaretçilerin konuşabileceği bir alan olmalıdır.
  • Gün sonunda standın nasıl kapatılacağı, ürünlerin yerinde mi bırakılacağı yoksa depoya mı kaldırılacağı planlanmalıdır.
  • Standın fuar süresince temizlenmesi de gerekecektir. Standın kolay temizlenebilecek şekilde olması gerekir.