Kapat

The Shannara Chronicles: Yabancı Dizi Önerisi İsteyenlere Özel

Anasayfa
Genel Kültür The Shannara Chronicles: Yabancı Dizi Önerisi İsteyenlere Özel

The Shannara Chronicles 2016 yılında bilim kurgu, fantastik ve macera kategorilerinde dizi severlerle tanıştırılmıştır. Terry Brooks’un Shannara Efsanesi isimli fantastik kitap serisinden uyarlanan dizi, şimdiki medeniyetin yok olmasından binlerce yıl sonraki bir zamanda geçiyor.

the shannara chronicles

The Shannara Chronicles Adlı Yabancı Dizi Hiç Bitmesin İsteyeceksiniz

Orta Dünya’da geçen dizinin ilk sezonu, serinin ikinci kitabı olan The Elfstones Of Shannara’yı ele alıyor. The Shannara Chronicles yaklaşık 42 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Dizinin IMDB puanı 10 üzerinden 7.4’tür. Dizinin başrollerinde Ivana Baquero, Emilia Burns ve Manu Bennett gibi isimler bulunuyor.

Yabancı-Dizi-Önerisi-İsteyenlere-Özel-Liste

The Shannara Chronicles 1. Sezon Konusu

The Shannara Chronicles konusu ise sıradan dizilerden biraz daha farklı. Ellcrys olarak da bilinmekte olan Elf ağacı yavaş yavaş ölmektedir. Bu ağacın ölmesi birçok kişi için bir şey ifade etmezken Demon World için ise en kötü şeylerden bir tanesidir. Çünkü onu kötülüklerden ve karanlık büyülerden korumakta olan tek şey bu ağacın ta kendisidir. Ağacı kurtarmanın bir yolu vardır. O da sihirli kilidin bulunması! Ancak sihirli kilidin bulunması o kadar da kolay olmaz. Çünkü binlerce yıldır kullanılmayan sihirli kilidin nerede olduğunu bilen hemen hiç kimse yoktur. Bunun içinde Elves, Wil Ohmsford’un yardımı almayı kabul eder. Şimdi yapmaları gereken sihirli kilidin yerini bulmak ve Elf ağacını ölümden kurtarmaktır.

dagdamor-the-shannara-chronicles-yabanci-dizi

Dizide Elf, Warlock vb. Irklara Yer Veriliyor

Ancak işleri sandıkları kadar kolay olmayacaktır. Zira hem kilidin nerede olduğu bilinmiyor hem de karşılarına çıkacak olan zorluklar kilidin bulunma umudunu giderek azaltmaktadır. Ancak sihirli kilidi bulmak için de acele etmeleri gerekiyor. Sonu yaklaşan Elf ağacı öldüğü zaman Demon World artık korumasız kalacak ve ölüm tehlikesi ile yüzleşecektir. Bunun önüne geçmek isteyen Elves ve Wil ise tüm zorlukların üstesinden gelebilmek için aynı zamanda çevresindeki insanlardan da yardım alacaklardır.

The-Shannara-Chronicles-ellcrys

Yaklaşık 20 Serilik Kitaptan Uyarlandı

The Shannara Chronicles yaklaşık olarak 20 serilik kitaptan dizi haline getirildi. Dizinin takipçisi olarak izlemenizi tavsiye ederiz. Ayrıca Game Of Thrones gibi eski çağ ve bilim kurgu karışımlarından oluşan The Shannara Chronicles dizisini izlemekten keyif alacağınızın garantisini verebiliriz. Yalnız dizide dünyayı kurtaracak olan elf taşlarını ve kılıcı kullanan Will Ohmsford’un düşmanlarına karşı çaresiz kalması sizleri çileden çıkartabilir. Abi artık sende bir şeyler yap diye içinizden geçirebilirsiniz. 🙂