Kapat

Tıraş Malzemesi Seçerken Değerlendirilmesi Gereken 5 Madde

Anasayfa
Alışveriş Tıraş Malzemesi Seçerken Değerlendirilmesi Gereken 5 Madde
tras malzemeleri

Erkek kişisel bakım ürünlerinin başında tıraş malzemeleri gelmektedir. Her zaman bakımlı olmak isteyen ve tıraşını kendi yapmayı tercih eden beyler için kaliteli ve doğru ürünler farklı markalar altında piyasalarda yer almaktadır. Sektörde ürün yelpazesindeki seçenekler binleri bulmaktadır. Tıraş bıçağı, makineler, makaslar, tıraş fırçası, losyonlar, köpükler, kremler, tıraş sonrası balsamlar, sakal serumları, tahriş önleyiciler ve nemlendiriciler bu konuda akla ilk gelen ürünler arasında yer almaktadırlar. ‘‘Tıraş malzemeleri seçerken değerlendirilmesi gereken 5 madde’’ hakkında tirassepetim.com’dan İmren Kesser ile konuştuk.

 

      1.Kalite ve Tanınan Markalar

Erkek tıraş bakım ürünleri sayesinde daha sağlıklı ve canlı bir cilt görünümünü yakalamak kolay olmaktadır. Islak tıraşta, tıraşın rahat ve mükemmel hale getirmek için kullanılan tıraş jellerinden, tıraş sonrası balsamlara kadar birçok ürün sayesinde bakımlı cilt görünümü elde edilmektedir. İster saç tıraşı olsun ister sakal önemli olan doğru ve kaliteli ürün kullanmanın önemi vurgulanmaktadır. Saç tıraşı için seçilmiş nitelikli ve iyi marka bir profesyonel berber makası kullanılarak yapılan işlemin farkı ile normal makasla yapılan işlemin farkı olmaktadır. Diğer bir örnek olarak profesyonel berber tıraş makinesi verilmektedir. Kaliteli ve bilinen bir markaya ait profesyonel makinede hem tıraş esnasında konfor hem de tıraş sonrasında sonuç göze çarpmaktadır.

      2.Doğru Ürün İçin İhtiyacın Belirlenmesi

Tıraş malzemeleri için seçim yapılırken ihtiyaca göre hareket edilmesi gerekmektedir. Kişinin öncelikle saç tıraş malzemelerine mi yoksa sakal tıraş malzemelerine mi ihtiyaç duyduğunu netleştirmesi ürünlerden de faydalı sonuçlar almayı desteklemektedir.

      3.Tıraş İçin Tercih Edilen Ürünlerin İncelenmesi

İhtiyaçlar belirlendi ve ürünler alındıktan sonra ise her tıraş ürününün farklı kullanım şekillerinin bulunduğu hatırlanmaktadır. Alınan her ürün için ilk aşama mutlaka içeriğinin okunması yönünde olmaktadır. Kullanım talimatları sayesinde ürünlerin işlerini doğru yapmaları maksimum seviyede sağlanmaktadır.

      4.Tıraş Sonrası Malzemelerinin Önemi

Tıraş sonrası malzemeleri seçilirken cilt tipine dikkat edilmesi önem teşkil etmektedir. Cilt tipine uygun seçilen ürünlerin içerikleri okunduktan sonra, tıraş işlemi bitiminde cilde yumuşak ve yavaş hareketler ile sürülmesi gerekmektedir. Göz ve dudak çevresinin balsam, nemlendirici, krem, tıraş sonrası losyon gibi ürünlerle kesinlikle temas etmemesi vurgulanmaktadır. Doğru seçim yapılmış ve kullanılmış tıraş sonrası malzemelerin yarattığı his hemen fark edilmektedir. Bu sayede pürüzsüz ve göz alıcı bir görünüme kavuşmak imkansız olmamaktadır.

     5.Fiyat Araştırması Yapılmalıdır

Tıraş öncesi ve sonrası malzemelerinin çeşitliliği ayrıca her bütçeye uygun seçenek imkanları da sunmaktadır. Kullanılan malzeme, işlevsellik, dayanıklılık, etkili olması gibi faktörler göz önünde tutularak ürünlerin fiyat değerlendirilmesi yapılmaktadır. Fiyat performans denkleminin iyi kurulduğu tıraş malzemeleri kullanıcılarını çok mutlu etmektedir. Böylece kişinin kriterlerine uygun tıraş malzemelerine ulaşılabiliyor olması hedeflenmektedir.