Kapat

Kadınlar İçin Eşsiz Kombinler Oluşturmanın İpuçları

Anasayfa
Alışveriş Kadınlar İçin Eşsiz Kombinler Oluşturmanın İpuçları
çizgili kruvaze bluz

Her kadın güzel giyinmek ister, tarzıyla farkını ortaya koymaya çalışır. Tarzını da elbette giydiği kıyafetler, seçtiği aksesuarlarla gösterir. Eşsiz kombinler oluşturmanın sırrı renkleri, detayları ve parçaları doğru birleştirebilmektir. Basit kumaşların elbette eşsiz kombinlerde yeri yoktur, bu yüzden sade parçalar ile bile kendini göstermek isteyenler kaliteden ödün vermemelidir. Farklı, renkli, sade herkes kendi tarzına uygun parçaları seçebilir.

Önce Tarzınızı Belirleyin

Çok farklı modeller piyasada mevcut, sizin yapmanız gereken hangisini istiyorsanız ve hangisini daha iyi taşıyabilirsiniz. İşte bu sorulara yanıt alabilmek için önce tarzınızı belirleyin. Yani kot, tişört mü yoksa pullu, taşlı kıyafetler mi sizi yansıtıyor. Eşsiz bir kombin demek baştan aşağı her şeyiyle bütün olmak demek anlamına gelir.

Elbise giyiyorsanız ona uygun sandalet veya spor ayakkabı tercih edin. Rengine uygun çanta ve aksesuar kullanın ama takım takım olmaktan çıkın. Yani kemerinizdeki deseni illa çantanızla uydurmaya çalışmayın. Çünkü artık bu kombin ipuçları mazide kaldı. Sadece kendi tarzınıza odaklanın ve çılgınlık olsa bile renkleri kullanmayı unutmayın.

İşlemelere Yer Verin

İşleme kumaşta kullanılan kendinden desen, dantel gibi şeylerdir. İşlemeli gömlek, kruvaze bluz modelleri, etek, pantolon ve elbiselere yer verin. Çünkü sizi olduğunuzdan daha havalı ve kaliteli gösterir. Fakat bir yerde işleme veya desen kullanıyorsanız diğer yeri daha boş bırakın. Örneğin alt ve üstte bir yer desenliyse diğer yer düz olsun ki karmaşık bir görünüm yaşanmasın. Beyaz ve siyah uyumuna her zaman yer açın, nereye gidiyorsanız gidin uyacak ve sizi asil gösterecektir.

Spor Şıklığı Elde Edin

Eşsiz bir kombin için illa şık olmanıza gerek yok, kadın sweatshirt modelleri ile de harika kombinler ortaya çıkarabilirsiniz. Ekoseli, kapüşonlu, tafta kumaşlı sweatler ile hem rahat olabilir hem de havalı görünebilirsiniz. Spor şıklığı tamamlamak için altına pantolon veya tamamlayıcı parça olarak bol bir eşofman tercih edebilirsiniz. Çanta elbette sırt veya bel çantası olacaktır.

Çantalar En Önemli Parça

Kadınların çantaları ne kadar sevdiği herkes tarafından bilinir. Uygun bir çantayla kombini tamamlayın, boş vermeyin. Hasır kutu çantalar neredeyse her kombine uyar. Özellikle keten ve kot kumaşlarla çok havalı görünür. Hasır çantaların her boy ve modelini kullanabilirsiniz. Özellikle yaz kombinlerine çok farklı bir hava katacaktır. Beyaz elbise ve hasır çanta gününüzü kurtaracak bir ikili olabilir.

Aksesuarları Unutmayın

Aksesuar kesinlikle bir kombinin en önemli tamamlayıcı parçasıdır. Aksesuar olmadan kombin yarım kalır.

Aksesuar denince akla;

Çiçekli saç bantları son zamanlarda çok popüler olmuştur. Saça ve kıyafete farklı bir hava katacaktır. Kolye ise ister boncuklu ister ahşap taşlı ister de tek zincir olsun kıyafeti tamamlar ve bütünlük kazandırır. Özellikle boynunuz açıksa kolye harika durur.