Kapat

Gömlek elbise modelleri örnekleri

Anasayfa
Alışveriş Gömlek elbise modelleri örnekleri

Gömlek elbiseler eğer iyi seçim yapılırsa karşı tarafta büyüleyici bir etki bırakır. Elbisede biraz ciddiyet, biraz resmiyet arasına biraz şıklık biraz da samimiyet karışsın gömlek elbise olarak karşıma çıksın istiyorsanız dimağları zorlayacak alternatifleri sanal alemde gezinerek bulabilirsiniz.

İnternetteki elbise modelleri belki biraz kafanızı karıştıracaktır. Çünkü neredeyse sonsuz alternatifin arasından tam da size göre olanını seçmek kolay değildir. Ayrıca fotoğrafta gördüğünüz gömlek elbise mankene yakışabilir, satın alınca size yakışmayabilir.

Bu yüzden gömlek elbise seçerken bazı şeylere dikkat etmek iyi olacaktır. Bu konuda ilk kriter elbette kilo ve genel vücut yapısı olacaktır. Gömlek elbiseler istenmeyen kiloların üzerini örtmede veya onları bile avantaja dönüştürmede etkilidir. Fakat fit kişilerde de gayet zarif duracaktır. Kendi vücut formunuza uygun modelleri seçmek akıllı olacaktır.

İkinci olarak omuz, bel ve kalça formları her kişiye özeldir. Düşük omuzlu biriyseniz veya omuz genişliğiniz kısa ise bunu dikkate almalısınız. Kalça çevreniz geniş ise bu gömlek elbise seçiminizi etkileyecektir.

Üçüncü olarak da bir tarz belirlemeniz gerekir. Eğer bir tarzda karar kılarsanız o tarzdan devam etmeniz şık olacaktır.

Kiloları saklayan gömlek elbise

Eğer vücut hatlarınız ile barışık değilseniz. Salaş modasına saklanıp şıklığınızı koruyabilirsiniz. Aşağıdaki elbise tüm vücut hatlarını örtüyor.

Rahat gömlek elbise

Rahatlık sizin için ön plandaysa ve vücut hatlarınızı kendinize saklamak istiyorsanız aşağıdaki mavi çizgili uzunkol lara elbise size fikir verebilir.