Kapat

Vodafone güvenli depo ücretli mi

Anasayfa
Genel Vodafone güvenli depo ücretli mi

Telefona sığmayan mazi fotoğraflarınızı veya düğün videolarını Vodafone Güvenli Depo gibi servislerde depolayabilirsiniz. Peki Vodafone güvenli depo ücretli mi ?

Telefonunuzda depolama sorunu olduğunda hafıza kartı alarak veya dosyaları bilgisayara aktararak telefonunuzda yer açabilirsiniz. Veya Google fotoğraflar veya Vodafone güvenli depo gibi servislerden yararlanabilirsiniz.

Vodafone güvenli depo ücretli mi ?

Bu hizmet Vodafone’nun bazı tarifelerini kullananlar için ücretsiz verilmektedir. Red tarifesini kullananlar 100 GB’a kadar ücret ödememektedirler. Diğer tarifelerde ücret ödenmektedir. Ücret tablosu aşağıdadır.

Vodafone güvenli depo ücretli mi

Tabloda 12 aylık sözünüze ibaresini görmüşsünüzdür. Bunun anlamı 1-2 ay deneyeyim daha sonra iptal ederim ihtimalinin olmadığıdır. Yani bir kere abone olursanız 12 aylık ücreti ödemeyi taahhüt etmiş olursunuz. 12 aydan önce servisi iptal ederken bu parayı ödersiniz.

Vodafone güvenli depo nasıl kullanılır ?

  • Google Play veya App Store  dan “Güvenli depo” uygulamasını indirip kullanabilirsiniz veya https://guvenlidepo.vodafone.com.tr adresinden girebilirsiniz.
  • Giriş yapmak için öncelikle self servis şifresi almak gerekmektedir. Bunun için S yazıp 7000 e gönderiniz. Gelen şifre ile uygulamaya girilebilir.
  • Telefondan girerken uygulamayı açınca 4,5 G bağlantısında otomatik giriş yapar. Wi-fi ile girmek isterseniz telefon numarası ve şifre istenir.
  • Dosyaları Güvenli Depo’ya yüklemek için web sitesinde yer alan “Yükle” butonunu kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden dosya yüklemek için ise “Dosya yükle” butonu kullanılır.
  • Fotoğraf yedeklemeyi etkinleştir yapılarak depo kullanılır. Dosyaları depodan geri almak istediğinde bu işlem manuel olarak yani tek tek seçerek yapılmaktadır. Haliyle fazla veri varsa işlem uzun sürmektedir.

Vodafone güvenli depo aboneliği nasıl iptal edilir ?

Öncelikle bu hizmete abone olurken neye abone olduğunuzu ve iptal edilmesi durumunda ne gibi bir külfetle karşılaşacağınızı Vodafone’un resmi internet sayfasından okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü aylık 5 TL – 7 TL gibi ucuz fiyatlarla abone olunan bu hizmet için birkaç ay sonra iptal edildiğinde yılın diğer aylarının da parası talep edildiğinde önemli bir meblağ çıkmaktadır.

Örneğin 7 TL’lik bir paketi iki ay kullanıp iptal etmek isteseniz kalan on ayın parası 70 TL’yi de ödemek durumundasınız.

Abonelik iptali gerçekleştiğinde 30 gün içinde fotoğraf ve videolarınızı Güvenli Depo’dan geri almak zorundasınız. Toplu seçim yapıp bir iki tuşla kopyalama imkanı olmadığı için teker teker fotoğrafları alıyorsunuz. Bunu göz önüne alarak geri alma işlemini son saatlere bırakmayınız.

Vodafone güvenli depo aboneliği Online Self Servis kullanılarak iptal edilebilir. *7000# i arayınız. Karşınıza bir bant kaydı çıkacak ve size bolca seçenek çıkacaktır.  Seçeneklerden ilerleye ilerleye güvenli aboneliği iptal edilen yere kadar geliniz.

Bazen işleminiz gerçekleşmedi gibisinden bir mesaj gelebilir. Yılmayınız *7000# ücretli değildir, yeniden arayınız bu süreci tekrar yaşayarak aboneliği iptal ettirmeye çalışınız. Eğer yine bağlantı kesilir veya işleminiz gerçekleşmedi derse yine arayınız…

Aboneli işlemini 7000 e mesaj göndererek de yapabilirsiniz. Güvenli depo aboneliğiniz 100 gb ise ıptal depo 100gb yazın ve 7000 e mesaj gönderiniz.Aboneliğiniz 500 gb ise ıptal depo 500gb yazıp 7000 e mesaj gönderiniz.

Ben istemeden abone yaptılar sorunu ?

Bazı aboneler güvenli depo hizmetinin kendilerinin haberi yok iken hesabına tanımlandığını söylemektedirler. Fatura ayrıntılarını kontrol etmeyip otomatik ödeme yapıldığında mağduriyetler yaşanabilmektedir.

*7000# i arayarak ve ulaşabilirseniz müşteri temsilcisine ulaşarak mağduriyet yaşamadan abonelik iptalini yapabilirsiniz.