Kapat

En iyi Filmler Listesi, %100 Seyir Zevki Sağlayacak Trend Filmler

Anasayfa
Film En iyi Filmler Listesi, %100 Seyir Zevki Sağlayacak Trend Filmler

En iyi filmler listesi sayesinde, can sıkıntınızı giderecek trend filmlerle seyir zevkiniz doruklara çıkacaktır. En iyi yabancı filmler listesi IMBD puanına, aldığı ödüllere ve izleme oranına göre listeleniyor. Sinema tarihine damgasını vurmuş, izleyicilerini mest eden efsane filmler kuşağına göz gezdirebileceksiniz. Alıntı yapılmayarak tamamen araştırmalara dayalı %100 seyir zevki sunacak en iyi filmler listesini sunuyoruz. Listede yer alan filmleri izlemediyseniz mutlaka izlemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Ölmeden önce izlenecek filmler tabirine yakışır cinste bir liste ile karşı karşıya kalacaksınız.

En iyi filmler IMDB puanına göre biraz farklılık gösterebilir. Herkesin seyir zevki ve bakış açısı farklı olduğundan IMDB puanına çokta takılmamak gerekir. Tabi ki IMD puanını da kökünden kesip atmak olmaz. Film seçerken çok yardımı olabiliyor.

En iyi filmler listesi, aynı filmleri izlemekten sıkıldınız mı? Bu listede kalitesiz filme yer yok !

Bazılarımız sinemayla yakından ilgileniyor ve günde 2-3 film izleyebiliyor. Ben bütün filmleri izledim. Artık izleyecek film bulamıyorum. Feryatlarınıza çözüm olmak amacıyla en iyi filmler listesi düzenlendi. Listede gerçekten kaliteli ve kesinlikle izlemeniz gereken filmler yer alıyor. Aksiyon, macera, bilim kurgu, romantik, komedi aklınıza gelebilecek her kategorinin en iyilerini bir araya getirerek hazırlandı.

Hiddet – Fury (IMDB Puanı: 7.9)

en iyi filmler

İkinci dünya savaşı sonları anlatılmaya çalışılmış olan filmde Wardaddy ‘ın koruması gerektiği tank ve mürettebatla birlikte neler yaşadıkları anlatılmaktadır. Kesinlikle izlemeniz gereken bir başyapıttır. Savaş filmi sevenlerin kaçırmaması gerekir.

Adalet – The Equalizer (IMDB Puanı: 6.4)

equalizer-adalet-filmi

Geçmişi oldukça fazla karışık ve gizemli geçen McCall artık bu işleri bırakmak ister. Tanıştığı bir kızı oldukça zor duruma sokan Rus ajanların yaptıklarına kayıtsız kalmaz. Olağanüstü yetenekleriyle tek başına adaleti sağlamak için var. En iyi filmler listesinde yer alan bu film aksiyon sevenler için kesinlikle izlenmelidir.

RoboCop – (IMDB Puanı: 6.6)

robocop-2014-filmi

OmniCorp robot teknolojileri üzerine çalışan büyük bir şirkettir. Sene 2028’dir ve robot teknolojisinde bir numaraya yükselmiştir. Polis olarak çalışan Alex girdiği bir çatışmada vücudunun büyük bir bölümü hasar görür. Tek seçenek vardır Alex’i robot yapmak. Robocop bu şekilde doğmuştur. Yıllardır çizgi filmlerini izlediğimiz RoboCop akımının sinemaya uyarlanmış halini mutlaka izlemelisiniz.

Herkül Özgürlük Savaşçısı – Hercules (IMDB Puanı: 6.4)

Herkül-Özgürlük-Savaşçısı-filmi

Ünlü oyuncu Dwayne Johnson’un başrolünde oynadığı fantastik bir film. Hikâyeyi hemen hemen herkes biliyordur. 1500’lü yıllarda tanrı ve oğlu arasında yaşanan olaylar anlatılıyor.

Herkül Efsane Başlıyor – The Legend of Hercules – (IMDB Puanı: 4.3)

Herkül-Efsane-Başlıyor---The-Legend-of-Hercules---filmi

Kraliçe Alcmene’nın Herkül adında bir oğlu vardır. Herkül aslında yarı tanrıdır ve babası Zeus’tur. Fakat yarı tanrı olmayı kabul etmeyen Herkül, güçlerini içine hapseder. 1200’lü yılları konu alan filmde Kral kendi oğlunu daha üstün görerek her şeyde onu ön plana atar. Herkül bu arada Prenses Hebe’ye aşık olmaktan kendini alamaz. Bu durumda Herkül’ü sürerler. O da dostlarını ve arkadaşlarını yanına alarak annesinin istediği gibi biri olup sevdiği kadınla tekrar buluşabilmek için gücünü hep koruyacaktır.

Malefiz – Maleficent (IMDB Puanı: 7.4)

malefiz-filmi

Malefiz muhteşem güzelliğe sahip kanatları olan etrafına mutluluk saçan biridir. İnsanlar onun güçlerinden korkar ve kalbini kaptırdığı biri onun kanatlarını keser. O günden sonra insanlara düşman olan Malefiz kanatlarını kesen kral olan adamın çocuğuna kara büyü yapar. En iyi filmler listesinde yer alan filmin başrol oyunculuğunu ise Angelina Jolie üstleniyor.

John Wick – (IMDB Puanı: 7.2)

johnwick

New York’ta geçen ve emekli olmuş bir tetikçi olan John Wick’in karısı kötü bir hastalığa yakalanacaktır. Bu hastalıktan sonra John Wick’in hayatı son derece sarsıntılı geçmeye başlar. John Wick’in karısından geriye kalan tek şeyi çok sevdiği köpeğidir. Bir gün John Wick’in evine gangsterler girecek ve köpeği öldüreceklerdir.

Bu gangsterlerin bir tanesi Mafya olan Viggo Tasarov’un oğlu Josef Tasarov’dur ki John Wick daha önce kendisiyle çalışmıştır. John Wick üst üste gelen bu olaylardan sonra gemileri yakar ve kendisine acı çektiren herkesten intikam alma çalışır.

Artık kaybedeceği hiçbir şey yoktur. Bütün New York sokakları John Wick ve Düşmanlarının bir kaçma kovalama arenasına dönüşür. En iyi filmler listesinin aksiyon dolu film seçeneklerinden bir tanesidir. Mutlaka izlemelisiniz. 2019 yılında filmin 3. Serisi çıkacaktır.

Kader – Predestination (IMDB Puanı: 7.5)

kader-predestination-filmi

Bir polisin zamanda yolculuk yaparak başına neler gelebileceğini, bu durumdan kurtulmak için ne gibi riskler alacağını anlatan bilimkurgu türünde bir film. Kesinlikle etkisinde kalacağınız bir filmdir.

Lucy (IMDB Puanı: 6.6)

Lucy-filmi

İşbirlikçi polisler tarafından desteklenen mafyaların örgütlerin olduğu Tayvan’ın başkenti olan Taipe de uyuşturucu baronları rüzgâr gibi esmektedir. Lucy bu çeteler için zorla kuryelik yapmaktadır. Olağan dışı bu madde kuryelerin vücutlarına yerleştirilir. Her şey bu maddeyle birlikte başlar. Kesinlikle izlemeniz gereken bilim kurgu ve aksiyon filmlerinden biridir.

Frankenstein Ölümsüzlerin Savaşı – I Frankenstein (IMDB Puanı: 5.5)

Frankenstein-Ölümsüzlerin-Savaşı-filmi

Olağanüstü yaradılışından 2 asır sonra Doktor Frankeinstein’in yarattığı adam hala dünyada yaşamaktadır.

Fakat kendini dünyanın kaderini çizecek çetin bir savaşın tam içinde bulan bu adam insanlığı tümüyle ortadan kaldıracak bir anahtara sahip olduğunu fark edecektir.

Yaratıcısı Kevin Grevioux olan “I Frankenstein” adlı muhteşem çizgi romandan uyarlanmıştır.

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti – Dawn of the Planet of the Apes (IMDB Puanı: 8.1)

Maymunlar-Cehennemi-Şafak-Vakti-filmi

Maymunlar Cehennemi: Şafak Vakti’nde genleri değiştirilmiş, isyancı maymun Caesar’ın kaçışının üzerinden on sene geçmiştir. Genetik evrim geçirerek daha da zekileşen Caesar, kendisi gibi oldukça akıllı olan diğer maymunlarla birlikte büyük bir maymunlar ordusu kurmayı başarmıştır. Caesar’ın önderlik ettiği bu maymunlar 10 yıl öncesinde yayılan ölümcül bir virüs salgınından kurtulmayı başaran bir grup insanla karşı karşıya gelir. Ve her iki türün de tek bir amacı vardır, yeni dünya düzenini oluşturan ve söz sahibi olan tür olmak! Yönetmenliğini Matt Reeves’ın üstlendiği filmin senaryosu ise Rick Jaffa ve Amanda Silver’a ait. Başrol Andy Serkis’in yanı sıra bu filmin kadrosunda Jason Clarke, Gary Oldman, Keri Russell, Toby Kebbell, Kodi Smit-McPhee, Enrique Murciano, Kirk Acevedo, Karin Konoval ve Judy Greer yer alıyor.

Uyumsuz – Divergent (IMDB Puanı: 6.9)

Uyumsuz-divergent-filmi

Dünya üzerindeki insanlar uzak bir gelecekte beş gruba ayrılmaktadır. Yaşları 16’ya geldiğinde hangi gruba uyumlu ise o sınıf özelliklerini taşımaktadır. Fakat bu çocuklardan bir tanesinin beş gruba da uyumlu değildir yani uyumsuzdur. Bu sebepten çocuğun kaçması gerekmektedir.

Galaksinin Koruyucuları – Guardians of the Galaxy (IMDB Puanı: 8.5)

Galaksinin-Koruyucuları-filmi

Ufak yaşlarda annesini hastalıktan dolayı kaybeden bir çocuk uzaylılar tarafından dünyadan kaçırılır ve kendi amaçları için eğitilir sonunda hırsız olan bu çocuk bir küre çalar başını oldukça belaya sokar yeni arkadaşlar edinir.

Kaptan Amerika Kış Askeri – Captain America The Winter Soldier (IMDB Puanı: 8.2)

kaptan-amerika-kış-askeri

Kaptan Amerika Washington D.C günümüz şartlarına alışmaya çalışmaktadır. Normal bir hayat sürmeye çalışan kaptan Amerika’nın sessiz günleri geride kalmak üzeredir S.H.I.E.L.D. ajanı saldırıya uğrar ve dünya yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalır.

X Men Geçmiş Günler Gelecek – X-Men: Days of Future Past (IMDB Puanı: 8.0)

x-men-gecmis-gunler-gelecek-filmi

Xmen serisinin son filmi olan Geçmiş Günler Gelecek filminde Wolverine’ye büyük bir görev düşer dünya yok olmak üzeredir ve geçmişe yolculuk ederek bu durumu düzeltmeye çalışacaktır. Yönetmenliğini Bryan Singer yapıyor Senaryo koltuğunda Simon Kinberg, Jane Goldman, Matthew Vaughn beraber yer alıyorlar. 200,000,000 dolar bütçesi olan film 748,121,534 dolar Hasılat yapmıştır. Mutant soyu tamamen tükenmek üzeredir insanların geliştirdiği bir mutant, hepsinin özelliklerine sahiptir ve tek amacı vardır mutantları öldürmek.

İnanılmaz Örümcek Adam 2 – The Amazing Spider Man 2 (IMDB Puanı: 7.4)

İnanılmaz-Örümcek-Adam-2---The-Amazing-Spider-Man-2---filmi

Peter Parker oldukça fazla çalışmaktadır. Bir yandan şehirdeki suçluları yakalarken diğer yandan da sevdiği Gwen ile beraber oluyordu. Bir anda kötü Elektro’nun insanlara korku salması ve Harry Osborn ‘un geri dönmesiyle daha da kötü bir hal alarak örümcek adamı etkileyen şeyler oluyor.

Tetikçi Ajan 47 – Hitman Ajan 47 (IMDB Puanı: 5.9)

hitman-ajan-47-filmi

Gelişen teknoloji ile birlikte genetikleri ile oynanan ölüm makinası ajanlar sürekli görevleri başarı ile gerçekleştirirler. Ajan geçmişi ile ilgili hiçbir şey hatırlamasa da onu bulmak isteyen birileri tarafından kovalamacaya girdiği sırada bir şeyler hatırlamaya başlar. Çok popüler olan Hitman oyunundan sinemaya aktarılan film oldukça heyecan verici. Hitman Ajan 47 2015 yapımı bir filmdir.

Kuralsız – Insurgent (IMDB Puanı: 6.9)

kuralsiz-insurgent-filmi

Üç seri olan filmin ikincisi olan kuralsız filminde Tris tüm insanlığı ve dünyayı değiştirebilecek bir buluşa imza atmıştır. Fakat bu buluşun kötü sonuçlar doğuracağını hiç düşünmemiştir. Bu buluşu denediği anda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.

Terminator Genesis – Terminator Genisys (IMDB Puanı: 6.9)

terminatör-genesis-filmi

Terminator’un yeni jenerasyon üçlemesinin birinci filminde Genç Connor geliştirdiği yapay zeka uygulaması ile robotlar kendi başlarına insan gibi düşünerek hareket edecek ve insanlık tehdit altında olacaktır bunun için T-1000 savaşçısı gönderilecektir.

Ip Man 3 – Yip Man 3 (IMDB Puanı: 7.9)

ipman-3

Çoğunuzun da bildiği gibi ip man serisinin 3. filmi aynı şekilde diğer serilerde başrol oynayan Donnie Yen´e ünlü boksör Mike Tyson’da eşlik ediyor. 1950’li yıllarda geçen normal bir hayatı olan dövüş sanatlarıyla uğraşan Ip Man bir gün çocuğunu okula götürürken kendisi gibi dövüş sanatları ustası olan Cheung Tin-chi ile tanışır. İkisi de Wing Chun dövüş sanatı ile ilgilendiğinden aralarında bir yakınlaşma arkadaşlık oluşur. Aradan biraz zaman geçer bir çete sürekli mahalledeki insanları rahatsız etmektedir. En sonunda olaylar büyür ve insanları yaşadıkları yerden atmaya çalışacak olan çeteye karşı ip man ve öğrencileri meydan okuyacak ve savaşacaktır. Ip Man 3 filmi 2015 yılında vizyona girmiştir.

Hızlı ve Öfkeli 7 – Furious Seven (IMDB Puanı: 7.8)

hızlı-ve-öfkeli-7-film

Serinin yedinci filminde heyecan dolu sahneler sizleri bekliyor kardeşinin intikamını almaya gelen Jason Statham’ toledo ve ailesinin peşine düşüyor ilk olarak eve bomba gönderen Jason herkesi tek tek avlamaya çalışacaktır.

Son Oyun – Wild Card (İMDB Puanı: 6.2)

jason-statham-wild-card-son-oyun-filmi

Kötü bir alışkanlık olarak sürekli kumar oynayan bir adam artık tümüyle bu alışkanlığından vazgeçerek güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlar. Kendisine bir kural koyar ve asla silah veya bıçak benzeri aletler kullanmaz. Fakat arkadaşı feci bir şekilde öldürüldükten sonra bu kuralı rafa kaldıracaktır.

Fantastic Four 2 – Fantastik Dörtlü 2 (IMDB Puanı: 4.0)

Fantastic-Four-2---Fantastik-Dörtlü-2

Bilim, araştırma ve deney konusunda oldukça meraklı bir genç olan Reed Richards (Miles Teller), çocuk yaşlardan itibaren evlerinin garajında bir takım riskli deneyler yapmaktadır. Bu yaptığı deneyler sonucunda yeni icat ve keşifler yaptığı da olmaktadır. Fakat bugüne kadar hiç icat edemediği bir makine vardır ki onu da sonunda başaracaktır. Bu makine ışınlanma makinesidir. Baxter Enstitüsü’nin dekanı Dr. Franklin Storm, bu büyük icadın haberini alır ve Richards’ı enstitüye kazandırır.

Richards bir gece bu icadını denemek ister. Fakat bunu yalnız başına yapmaktansa arkadaşları ile denemeyi ve onlarında görmesini ister. Dr.Storum’un oğlu Johny Storm, Ben Grimm ve bir öğrenci arkadaşı Victor ile birlikte deneye başlarlar. Fakat işler beklendiği gibi gitmez, deney esnasında büyük bir patlama meydana gelir ve patlamada yakında bulunan Sue ağır şekilde yaralanır. Victor ise ortalıkta yoktur.

Creed Efsanenin Doğuşu – Creed (IMDB Puanı: 7.7)

Creed-efsanenin-dogusu-filmi

Yılların boksörü olan Rocky Balboa’ya Rakibi ve en iyi odtu oğlunun boks müsabakasında yardıma ihtiyacı olduğunu söyler Adonis çok çalışmaktadır ve boks dünyasında bir numara olmaya çalışacaktır. Rocky Balboa tüm bildikleri ile ona yol göstermektedir.

Seninle Bir Ömür – The Longest Ride (IMDB Puanı: 7.2)

the-longest-ride-seninle-bir-ömür

Luke bazı nedenlerden dolayı matadorluk yaparken ara vermek zorunda kalır. Sonrasında durumlar düzeldiği zaman tekrar bir arzu ile matadorluğa dönmeye çalışır. Bu arada bir kızla tanışacaktır.

Yenilmezler Ultron Çağı – Avengers Age of Ultron (İMDB Puanı: 8.0)

Yenilmezler-Ultron-Çağı-Avengers-Age-of-Ultron

Stark’ın buluşu olan ultron kendi yapay zekâsı ile dünyaya büyük bir tehdit olacaktır. Bu yüzden tüm yenilmezler bir araya gelerek ölümüne bir savaş yapacaktır. Dünya’nın kaderini değiştirecek bir savaş.

San Andreas Fayı (IMDB Puanı: 6.5)

san-andreas-fayı

Aksiyon ve gerlim yüklü San Andreas Fayı filminde daha önce orduda olan sonrasında helikopter pilotluğu yaparak insanları kurtaran bir adam. İşleri yüzünden karısından boşanmıştır. Birden büyük bir depremle San Andreas Fayı harekete geçer. Kızı Otoparkta sıkışmıştır onu kurtarmak için ilk önce karısını kurtarması gerekmektedir.

Görevimiz Tehlike 5 – Mission Impossible Rogue Nation (IMDB Puanı: 7.9)

Görevimiz-Tehlike-5---Mission-Impossible-Rogue-Nation

Ethan Hunt (Tom Cruise) bu sefer çok zor bir görevi kimseden emir almadan kendi kararlarıyla devam ettirecektir. Bir kargo uçağında nükleer bombalar taşınmaktadır. Bu uçağa zorla binerek etkisiz hale getirir. Bir plak dükkânın da gizli bir bilgi alır ve tuzağa düşürülür. Devlet içinde yeni bir yapılanmanın önüne geçmek için ölümcül tehlikelerden sağ çıkmak zorundadır. Büyük oyunu tabi ki sona saklayacaktır.

Diriliş – The Revenant (IMDB Puanı: 8.6)

Diriliş---The-Revenant---filmi

Leonardo DiCaprio’nun başrolünde oynadığı filmde Hugh Glass karakterini oluşturmaktadır. Kökeni İskoçlara dayanan bir keşif sırasında ayının saldırısına uğrar ve ağır yaralanır arkadaşları onu yalnız bırakarak ölüme terk edeceklerdir. Oğlu John Fitzgerald tarafından öldürülür. Onun intikamını alabilmek için o şartlarda hayatta kalmak için her şeyi yapacaktır.

Karınca Adam – Antman (IMDB Puanı: 7.7)

ant-man

Marvel’in yaratıcılığında yapılmış Antman filmi teknolojinin son harikası bir bilim adamı tarafından geliştirilen kostüm sayesinde çok hızlı bir şekilde küçülme sağlayan bir buluş. Bu buluşu bazı nedenlerden dolayı bir hırsızın giymesi ile bu durumun ilk başta kötü gelse de sonra kendine bir vazife biçmesiyle devam edecektir.

Jurassic Park 4 – Jurassic World (IMDB Puanı: 7.4)

Jurassic-Park-4---Jurassic-World

Jurassic Park serisinin 4. filminde insanlar artık dinozorların varlığına iyice alışmış ve onları eğlence amaçlı görmektedirler. Yaratıcıları ise bu durumdan pek memnun değillerdir ve daha fazla ilgi görebilmek için deneylerini sürdürür ve bir melez dinozor dünyaya getirirler. Bu dinozor diğerleri gibi değildir. Avlanmak için öldürmüyor lider olduğunu göstermek için önüne çıkan her şeyi öldürerek ilerler. Trexlerin eğitimini yapan genç ise bu dinozora karşı elinden geleni yapmaya çalışacaktır.

Seni Hatırlıyorum – Remember You (IMDB Puanı: 7.9)

seni-hatirliyorum-remember-you-filmi

Filmin başlangıcı en son anından başlar ve geri sarar filmde bir avukatın kendini polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulunmasıyla şekillenir. Fakat polislere verdiği isim kendisidir. Filmde bir avukatın hafızasını kaybetmesinin başladığı ilk zamanları konu almaktadır. Katılacağı davalarda büyük sıkıntılar çekecektir. Romantik film sevenler için seyir keyfi oldukça iyidir.

Warcraft: iki Dünyanın ilk Karşılaşması (IMDB Puanı: 7.8)

warcraft-filmi

Çizgi roman serilerinin sürekli sinemaya uyarlandığı günümüzde, bu sefer bir oyun uyarlaması ile karşı karşıyayız. Özellikle de sağlam bir estetik işçiliği elinde bulunduran ve izleyenleri kendisine %100 hayran bırakacağa benzeyen Warcraft – Warcraft: İki Dünya’ nın İlk Karşılaşması filmi; 2016 yılı filmleri içerisinde bir hayli iddialı bir duruş sergiliyor. Yeni bir fantastik bilim kurgu serisinin habercisi olacakmış gibi bir izlenim sunuyor. Bu nedenden ötürü de filmin hem oyun üzerinden ilerleyen, hem de kurgusal düzeneği ile anlatılan ana konusu hakkında sizlere bilgi vermek istiyoruz. World of Warcraft isimli dünyaca ünlü olan bir oyunun sinema versiyonu olan film; farklı ırkların karşı karşıya geldiği fantastik bir anlatıyı sinemaya kazandırmıştır. Tabi ki filmin bu tarz bir öyküyü sinemalaştırırken kullandığı teknoloji de bir hayli dikkat çekmektedir. En iyi filmler listesinde Warcraft tam bir başyapıt olarak yer alıyor.

Kod Adı: Londra – London Has Fallen (IMDB Puanı: 6.2)

Kod-Adı---Londra---London-Has-Fallen-filmi

İlk filmi Kod Adı : Olympus ile ABD başkanını global tehlikelerden korumak adına sağlam bir mücadele örneği sergileyen özel güvenlikçi Mike Banning; aradan geçen 3 senenin ardından bu kez İngiltere’ de terörist faaliyetlerinin yer aldığı zorlu bir mücadele içerisine sürükleniyor. Özellikle de karakterin sahip olduğu sarsıcı değişim ve çok daha geniş kapsamlı kişilik, Londan Has Fallen – Kod Adı Londra filmine apayrı bir hava kazandırmış. en iyi filmler

2016 yılı filmleri içerisinde aksiyon sinemasının yüksek zeka ve boş macera temasını layığıyla yerine getiren film için aslına bakacak olursak dümenini İngiltere dolaylarına çevirmesi çok iyi olmuş diyebiliriz. Özellikle de Gerrard Butler tarafından canlandırılmakta olan Mike karakterinin milliyetçi mesaj kaygısı içerisinde sıyrılıp sadece anlatılan filmin öyküsüne odaklanması, gerçekten de ortaya bir hayli hoş sonuçlar çıkarmışa benziyor. Bunun dışında filmin sahip olduğu aksiyon ile eş zamanlı olarak ilerletilen detaylı metinlerde, hem de işlevselliği, hem de genel seyirlik zevki açısından bir hayli dikkat çekmektedir. Aksiyon filmi sevenlerin mutlaka izlemekten zevk alacağı bir film türüdür.

5. Dalga – The 5th Wave (IMDB Puanı: 5.2)

5-dalga-filmi

Sinemanın uzaylı istilası filmlerine karşı beslemiş olduğu dolgunluk, The 5th Wave – 5. Dalga filmi sayesinde doruk noktasına ulaşmaktadır. Özellikle de son zamanlarda 2016 yılı filmleri içerisinde kendisine oldukça dikkat çekici bir başarı elde ettiren bu film, uzay teması üzerinden ilerletmiş olduğu öyküsünü sağlam bir koşturmaca içerisinde yerleştiriyor. Bu da ortaya hem güçlü bir alt metin, hem de son zaman sinema teknolojisinin bütün nimetlerinden yararlanan başarılı bir film çıkarmış oluyor. Aslına bakacak olursak filmin genel öyküsünün de bir roman uyarlaması olması, işlerin belli bir noktaya sadık kalarak ilerlemesine vesile olmuş. Lakin bu durumun olumsuz karşılandığını söylemek çok yanlış olur. Nitekim, 5. Dalga hareketinden kurtulmaya çalışan kahramanımızın sürdürmüş olduğu macera, kendisini ilerleyen her sahne ile birlikte üst seviyelere çıkarmayı başarmaktadır. Uzaylı filmleri sevenlerin mutlaka izlemesi gerekir. En iyi filmler

Asla Pes Etme 3 – Never Back Down: No Surrender (IMDB Puanı: 6.8)

asla-pes-etme-3-never-back-down-3-filmi

Bildiğimiz asla pes etme serisinin 3. filminde eski bir dövüşçüyü tekrar dövüşmesi için ikna çabaları ve zorunlu kılarak onu ringlere çıkarmaya çalışacaktır.  Ağır yumrukların sergilendiği ve ringden sadece 1 kişinin çıkabileceği bir dövüş, bunun yanında silahla aksiyon dolu zamanların olduğu güzel bir film sizlerle. Dövüş filmi hayranlarının Asla Pes Etme filminin diğer serilerini de izlemesini şiddetle tavsiye ediyoruz. En iyi filmler argümanında en güzel dövüş filmlerine de yer verilmektedir.

Ninja Kaplumbağalar 2 Gölgelerin İçinden – Teenage Mutant Ninja Turtles 2 Out of the Shadows (IMDB Puanı: 6.5)

Ninja-Kaplumbağalar-2-Gölgelerin-İçinden

Çocukluğumuzda belki de en fazla hayran kaldığımız çizgi kahramanların Ninja Kaplumbağalar olduğunu söylememize gerek yok. Nitekim her zaman dikkat çekici bir yapıya sahip olan bu kahramanların ilk maceraları çizgi roman serileri ile başlamıştır. Zamanın en ünlü karakterlerini bir araya getiren ve gerçekten de büyük küçük her kesimin gönlünü çalan Ninja Kaplumbağalar’ı hem çizgi filmleriyle, hem de sinema filmleriyle doksanlı yıllarda birçok kez izledik. Bununla birlikte de uzun zaman boyunca kaplumbağalarımıza duyulan özlem tavan yapmış ve serinin 2014 yılında bambaşka bir versiyonu sevenlerine yeniden merhaba demişti. Bunun yanında geçmiş dönem versiyonlarına oranla çok daha kaslı ve estetik bir yapıya sahip olan bu dört kahramanın macerası da sevenlerini bir hayli mutlu etmişe benziyor ki, aradan geçen iki yılsonunda bizler Teenage Mutant Ninja Turtles Out of the Shadows – Ninja Kaplumbağalar Gölgelerin İçinden filmiyle baş başa kalıyoruz. Özellikle de dövüş sanatlarına olan bakış açılarını bir hayli estetik ve fantastik bir çizgi üzerine yerleştirmiş olan filmde, macera ile şamata kaldığı yerden devam edeceğe benziyor. En iyi filmler listesinin aksiyon dolu ve eğlenceli yapıtını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Son Kral – Birkebeinerne (IMDB Puanı: 6.2)

Birkebeinerne-Son-Kral-filmi

1206’lı yıllarda geçen olaylarda Norveç halkı tarafından isyan sürecine girer ve iç savaş çıkmak üzeredir. O zamanki Norveç kralının evlilik dışı olan oğlunu öğrenen insanlar onu öldürmek için ellerinden geleni yapmaya çalışacaklardır. Fakat bu çocuk yalnız değildir onu koruyanlar vardır. Bu çocuk tüm Norveç tarihini derinden etkileyecektir. En iyi filmler listesinde savaş filmi sevenler için güzel bir alternatiftir.

Aşk ve Gurur + Zombiler – Pride And Prejudice And Zombies (IMDB Puanı: 6.2)

Aşk-ve-Gurur-+-Zombiler

Bundan yıllar önce eski zamanlarda henüz kadınların çok fazla söz sahibi olmadığı dönemlerde yayılan bir hastalık teşhisi olarak konan ve insanların öldükten sonrada yaşamasına neden olan zombi istilası ile baş etmek zorunda kalacak bir kadın ve kendi kuracağı ordu ile zombilere karşı vermesi gereken bir savaş bulunmaktadır. En iyi filmler argümanında zombi filmlerinden, vampir filmlerine kadar her türden filme yer veriliyor.

Aşkın Seçimi – The Choice (IMDB Puanı: 6.3)

Aşkın-Seçimi---The-Choice

Gabby ve Travis birbirlerine komşu olan ama kişilikleri ve düşünceleri birbirinden bir o kadar uzak insanlardır. Travis oldukça yakışıklı bir o kadarda ağzı laf yapan çekici biridir. Hiç bir zaman düzenli bir ilişki sürdürememiş, aile kurmayı düşünmemiş, kısıtlanmaktan hep korkmuştur. Gabby ise tam tersine sadık ve düzenli bir ilişki istemektedir bir şekilde arkadaş olurlar ve evlenirler. Romantik film sevenlerin kesinlikle izlemesi gereken bir filmdir. En iyi filmler listesinin aşk dolu bir filmidir.

Kaplan ve Ejderha 2 – Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny (IMDB Puanı: 6.6)

kaplan-ve-ejderha-2-filmi

Ipman serilerinin başrol oyuncusu olan Donnie Yen’den yine efsanevi bir film. Çin yapımı olan bu filmde Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik anlar yaşayacaksınız. Özellikle dövüş ve aşk üzerine kurulu bir film.  Efsanevi bir kılıcın peşinde olan iyiler ve kötüler arasında geçen soluksuz izleyebileceğiniz o anlar sizlerle. En iyi filmler listesinde yer alan Çin yapımı bu film, Çinli film severler için oldukça iyi bir yapıt.

En iyi filmler listesine destek olmak ister misiniz?

En çok beğenilen filmler listesine kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu içerikte sizlerle en güzel filmler serisine devam edeceğiz. Keşfedilen en yeni filmler, en kaliteli olanları bu içeriğe ilave edilecektir. Film önerileri tadında olan bu içerikte efsane filmler argümanına yer veriliyor. Sizlerde bu listeye destek olmak için yorum alanından önerilerinizi belirtebilirsiniz.

Bu film listesi size yardımcı olmadıysa 2018 yılının en iyi filmleri konusuna göz gezdirebilirsiniz.