Kapat

Fito Krem Nedir Ne İşe Yarar Merak Edilenler

Anasayfa
Sağlık

Fito Krem Nedir Ne İşe Yarar Merak Edilenler

Fito krem, cildin yüzeyine oluşan yaraların iyileşmesi açısından kullanılan etkili kremlerden biridir. Bu krem genellikle ciltte oluşan yara gibi problemlerde doktorlar tarafından tercih edilen kremlerin başında yer almaktadır. Şimdi fito krem nedir? Ne işe yarar, fito krem ne için kullanılır sorularını yanıtlamaya çalışacağız. Herkesin hayatının bir bölümünde kullandığı fito krem hakkında detaylı bilgi için okumaya devam edelim.

 Fito Krem Nedir?

Beyaz renkli yumuşak bir krem olan fito krem, 40 gramlık tüplerde yer almaktadır. Reçete ile satılan fito krem, cilt üzerinde gösterdiği etki sayesinde birçok doktorun yazdığı ilk yara kremleri arasında yer almaktadır. İçerisinde altı gram Triticum Vulgare, 0.4 gram etilenglikol monofenil ile çabuk etki sağlamaktadır. Antiseptik özelliği sayesinde yaralarda meydana gelebilecek olan enfeksiyonları engellemektedir. Bu şekilde cildi mikroplardan korurken, yaraların enfeksiyon tutmaması nedeniyle de çabuk bir şekilde iyileşmesini sağlar.

 Fito Krem Ne İşe Yarıyor?

Fito krem, genellikle birçok alanda kullanılabilmektedir. Özellikte vücutta meydana gelen yara gibi hasarların geç iyileşmesi durumlarında fito krem kullanılarak, iyileşmesini sağlar. Bunun dışında fito kremin kullanım alanlarına şöyle bir göz atalım.

Sivilce Oluşumunda Kullanılır: Fito krem düzenli bir biçimde sivilceli bölgeye uygulandığında sivilcelerin kolayca yok olduğunu söyleyebiliriz. Günlük bir sefer sivilceli bölge temizlendikten sonra uygulanmasında sivilceleri yok etmektedir.

Su çiçeği oluşumundan sonraki izleri yok etmek için fito krem ilk kullanılan ve tercih edilen kremlerin başında gelmektedir.

Fito krem, deri yaralarında, ameliyat sonrası kalıcı izleri yok etmekte en çok tercih edilen kremlerin başında yer almaktadır. Kısacası izlerin kendini yenilemesinde büyük bir yardımcı özelliği taşımaktadır.

Vücudun herhangi bir yerinde yanık olması durumunda fito krem tercih edilebilir.

Dudaklarda oluşan çatlaklar, kurumalarda fito krem etkili olmaktadır. Hafif bir şekilde dudaklara sürüldüğünde kısa sürede çatlakları yok etmektedir.

Cilt lekelerinin giderilmesinde etkin bir krem olma özelliği taşımaktadır.

Ellere düzenli bir biçimde uygulandığı zaman kısa süre içinde istenen yumuşaklık elde edilebilir.

Genellikle doktor tavsiyesi altında bebeklerde oluşan pişiklerin giderilmesinde yardımcı olmaktadır. Ancak burada doktora başvurulması önem arz eder.

 Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito krem sorunlu bölgelere tercihen günde bir ya da iki defa uygulanmaktadır. Yaranın ya da oluşan izin büyüklüğüne göre bir miktar fito krem bölgeye emdirilerek sürülür. Ameliyat yarası gibi durumlarda kremin sürüldüğü alanı gazlı bezle kapatmak daha iyi olur. Fito kremin fiyatı nedir? Fito kremin fiyatı zamanla değişmektedir fakat genel fiyatı 11.90 TL’dir.