Kapat

Videolu yemek tarifleri

Anasayfa
Genel Videolu yemek tarifleri
Videolu yemek tarifleri

Çocukluğumuzda yemek tarifleri kitapları vardı. Annelerimiz bu tarifleri dener, istediği gibi olmayınca tarifte biraz modifikasyon yapar yeniden dener, tekrar yapa yapa kendine özel bir tarif oluştururdu.

İnternetin yaygınlaşması İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarının tarif cennetine dönüşmesine yol açtı. Bu bir anlamıyla muhteşem bir dönüm noktası oldu, insanlar denemediği farklı tariflere kolay yoldan ulaşabilme imkanına sahip oldular.

Ama diğer taraftan seçenek fazlalığı iyi ve kaliteli yemek tariflerinin vasat binlerce tarif arasında kaybolup gitmesine yol açtı.

Bunun sonucu olarak da işimize yarayan gerçek ve kaliteli tariflere hızlı ulaşamaz olduk. Örneğin bir gün klasik revani tatlısı aradım, mandalinalısı var içine daha garip malzemeler kullanılmışı var ama bildiğimiz revani tatlısının klasik tarifini bulamadım.

Gerek web sitelerinde gerek sosyal medyada ve de televizyon ekranlarında farklı tariflere rastlıyorsunuz ama işinize yarayan tarifleri, yani bir misafir geldiğinde nasıl kebap yapacağınızı veya revani yapacağınızı o kadar kolay bulamıyorsunuz. Ayrıca yazılı tarifleri deneyince tutmama riski bulunuyor.

İşte sizlere tavsiye edeceğim Videolu Yemek Tarifleri sitesi bu sorunu çözüyor. Bir tarif aradığınızda sitenin tarif uygulaması üzerinden hemen bulabiliyorsunuz.

Bunun için Videolu Yemek Tarifleri linkinden ulaşacağınız Google Play sayfasından uygulamayı yüklemeniz yeterli olacaktır.

Uygulamadan ve www.videoluyemek.com dan bulacağınız tarifle videoludur yani nasıl yapıldığı videoda anlatılmaktadır. Bu sayede yazılı anlatımla kavrayamayacağınız bilgileri görerek anlayabilirsiniz.

Örneğin bir videoda lahana sarmasının nasıl yapıldığı anlatılıyor. Bir annemiz en klasik ve geleneksel haliyle lahana sarmasının nasıl yapıldığını ve pişirildiğini gösteriyor. Lahanayı sararken el hareketlerinin nasıl olduğunu ne tür bir tencerede piştiğini görebiliyorsunuz.