Kapat

Deri Telefon Kılıfı Nasıl Korunup Temizlenmeli?

Anasayfa
Genel Deri Telefon Kılıfı Nasıl Korunup Temizlenmeli?
iphone deri kılıf

Akıllı telefonları olası darbelere karşı korumanın yanı sıra şık bir konseptte kullanmayı sağlayan telefon kılıfları çok yaygın. Deri telefon kılıfları ise, derinin göz alıcı deneyimini her an hissetmeyi sağlıyor. Deri, yaşayan bir materyal olması nedeniyle, temizliği diğer telefon kılıflarına göre özel bir şekilde yapılması gereken önemli bir yapı. Bu nedenle deri telefon kılıfı temizliğine dikkat edilmesi gerekiyor. bloomsbury.com.tr’de Yönetici Gizem Yalçın Akan, deri telefon kılıfının korunması ve temizliği sürecinde bilinmesi gerekenlere dair bilgiler paylaştı.

Kimyasal temizleyicilerden uzak durulmalı

Akan, deri telefon kılıfı temizliği esnasında dikkat edilmesi gerekenlere dair şunları söyledi:

Deri telefon kılıfları, şık görünümleri ile tercih ediliyor. Özel bir materyal olması, yüksek koruyuculuk gücüne sahip olması da deriyi ön plana çıkarıyor. iPhone 11 deri kılıf modellerinden birini kullananlar için, telefonun en çok dikkat çeken aksesuarı olan deri kılıfların temizliğinde, dikkat edilmesi gereken birçok konu bulunuyor. İlk olarak dikkat edilecek şey, deri kılıfların temizliğinde kimyasal içerikli bir madde kullanmamak. Deri, kimyasal bir madde ile temas ettiğinde yapısı bozulabilen bir materyal. Böyle bir durumda, derinin görüntüsü de bozulabilir.

Deri kılıflar için hangi temizleyici kullanılmalı?

iPhone 11 Pro deri kılıf ve diğer telefon modelleri için kullanılan kılıflarda, doğal bir temizleyici solüsyon her zaman tercih edilebilir. Deri kılıfın temizlenmesinde doğal içerikli bir solüsyon kullanmak, derinin en iyi şekilde temizlenmesini sağlar.

Deri kılıfın temizlik sürecinde sert olmayan ve temiz bir bezden yardım alınabilir. Eğer özel bir temizlik solüsyonu mevcut değilse ev şartlarında bir deri kılıfı ya da deri cüzdan gibi benzeri bir ürünü, su ve sabun karışımı ile hafifçe temizlemek yeterlidir. Su ve sabun gibi temel bir temizlik solüsyonu oluşturmak, hem deriyi iyi bir şekilde temizlemeye yardımcı olur, hem de derinin rengini, özelliğini kaybetmemesini sağlar. Su ve sabun karışımına ek olarak, deri kılıflar için beyaz sirke ve su karışımı da tercih edilebilir. Beyaz sirke, iyi bir temizlik etkisi sunar ve derinin yapısını korur.

Deri kılıflar için özel temizleyici

Temel koruma ve bakım için, sabun ya da beyaz sirkenin su ile karıştırılması yeterli. Ancak daha etkili bir bakım arayanlar için, deri kılıfları temizlemede kullanılan özel spreyler de söz konusudur. Gerçek deriden üretilmiş telefon kılıflarının temizlenmesinde, özel temizleyici spreyler hem etkili bir temizlik sunar, hem de portatif yapısı ile deri kılıfın temizlenmesi gereken anlarda hızlı bir şekilde kullanılabilir.

iphone deri kılıf

Deri, uzun yıllar boyunca kullanılabilecek çok özel bir materyal, bu nedenle deri telefon kılıfı ve diğer deri ürünlerin temizliğinde, kimyasal içerikli temizleyicilerden uzak durulmalı ve sadece doğal içeriğe sahip temizleyiciler tercih edilmeli. Bezle hafif ve oval hareketler, aksesuarları etkili bir şekilde korumak ve temizlemek için yeterlidir.